Pełna wrażeń półkolonia w SP nr 2

piątek, 20.8.2021 09:45 646 0

Od 16 sierpnia (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 2 w godz. 8;00-15:00 odbywa się bezpłatna półkolonia w ramach projektu pn. Półkolonie z Małym Inżynierem. Uczestniczy w niej 90 uczniów tejże szkoły, którzy biorą udział w bardzo ciekawych zajęciach z zakresu robotyki oraz różnego rodzaju eksperymentów prowadzonych przez studentów.

Uczestników letniego wypoczynku w dniu 19 sierpnia odwiedzili: burmistrz Paweł Ozga oraz zastępca burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, przekazując wszystkim słodkie upominki z lokalnej fabryki. Burmistrz życzył wszystkim dzieciom pięknego czasu upływających wakacji, bezpiecznego i radosnego powrotu do szkoły. Burmistrz wraz z Zastępcą podziwiali wykonywane przez dzieci eksperymenty, wyrażając słowa uznania dla dyrektor szkoły Teresy Walczak-Jusiel, zastępcy dyrektora Renaty Kaczmarek oraz opiekunów za zorganizowanie kreatywnej, pełnej przygód półkolonii. Dyrektor opowiadała o dużym zainteresowaniu letnim wypoczynkiem w szkole, wypełnionym świetną zabawą i poszerzaniem horyzontów.

Dzieci mają możliwość poznania fascynującego świata fizyki, mechaniki i informatyki, składają roboty przy użyciu uwielbianych klocków LEGO, programują, uczą się poprzez zabawę, wykonują zaskakujące i wybuchowe eksperymenty. Każdy uczestnik letniego wypoczynku ma zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu. Wakacyjna przygoda w szkole kończy się w dniu 20 sierpnia (piątek).

Dodaj komentarz

Komentarze (0)