Pijana kobieta zakończyła jazdę w rowie i poszła do domu

środa, 17.11.2021 16:00 5132 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 35-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, bo mając blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie zdecydowała się wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. Kierująca została zatrzymana, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

ŚWIDNICCY POLICJANCI APELUJĄ O TRZEŹWĄ JAZDĘ.

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. 

O czym zapomniała jedna z mieszkanek powiatu świdnickiego i jak ustalili policjanci w niedzielny poranek wybrała się w drogę

Dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu osobowego marki BMW w rowie przy drodze K34. Na miejscu funkcjonariusze Wydziału Ruchu drogowego potwierdzili zgłoszenie. Szybko ustalili właścicielkę samochodu, po czym udali się do jej miejsca zamieszkania. 35-letnia mieszkanka powiatu przyznała, że kiedy wjechała do rowu, opuściła pojazd i udała się do domu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kobieta miała w organizmie blisko półtora promila.

Za spowodowanie kolizji, 35-latka już została ukarany mandatem karnym , a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed Sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat.

ŚWIDNICCY POLICJANCI APELUJĄ O TRZEŹWĄ JAZDĘ i ponownie przypominają - Nie ma przyzwolenia na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. 

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to.

Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Xara środa, 17.11.2021 20:20
Tak się zestresowała że musiałą się napić alkoholu i zaczęła...