Piłkarskie emocje za nami. Zakończył się cykl turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży

środa, 11.10.2023 14:11 877 0

W dniach 1.10.2023 i 8.10.2023 Akademia Piłkarska "13" Jarosława Lato pod patronatem programu rządowego Mikro Granty zorganizowała turniej dla dzieci i młodzieży pn. "Piłkarskie Emocje".

Jako pierwsi turniej rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2015. W imprezie wzięło udział dziesięć drużyn, które przy dopingu zgromadzonej publiczności dzielnie walczyły na zielonej murawie OSiR Świdnica. W klasyfikacji końcowej turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna Nysa Kłaczyna, a tuż za nią znalazły się dwie drużyny IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica. Na czwartym miejscu uplasowali się nasi podopieczni z Akademii Piłkarskiej "13" Jarosława Lato. Pozostałe miejsca zajęli Dzierżoniowski Klub Sportowy Eleven,  MKS Szczawno-Zdrój, AP Brzeg Dolny, Silesia Żarów, I MKS Polonia Świdnica - ŻAP / AP Silesia Żarów II.

W popołudniowej sesji turniejowej zorganizowanej dla rocznika 2014 i młodsi, udział wzięło dziesięć drużyn. W klasyfikacji końcowej turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica II, a tuż za nią znalazła się drużyna MKS Polonia Świdnica - ŻAP / AP oraz Akademia Piłkarska Brzeg Dolny. Na czwartym miejscu uplasował się Dzierżoniowski Klub Sportowy Eleven. Pozostałe miejsca Akademia Piłkarska "13" Jarosława LatoI, AKS Strzegom,  IgnerHome,  MKS Polonia-Stal ŚwidnicaI,  FA Wałbrzych,  Akademia Piłkarska "13" Jarosława LatoII Akademia Piłkarska Brzeg Dolny.

W ostatniej sesji turniejowej zorganizowanej 8.10.2023 dla dzieci i młodzieży rocznika 2016 i młodsi udział wzięło także dziesięć drużyn. W klasyfikacji końcowej turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica I, a tuż za nią znalazła się drużyna MKS Polonia Stal II oraz Akademia Piłkarska Dzierżoniów. Na czwartym miejscu uplasował się KS Polonia Nysa I. Pozostałe miejsca Akademia Piłkarska "13" Jarosława LatoI AKS, KS Polonia Nysa II, Dziewiątka Wałbrzych, MKS Szczawno Zdrój, Akademia Piłkarska "13" Jarosława Lato II, Akademia Piłkarska "13" Jarosława Lato III.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za fantastyczne piłkarskie emocje, które towarzyszyły przez cały turniej. Szczególne podziękowania należą się tym, którzy przycznili się do organizacji piłkarskiego święta z Akademią Piłkarską "13" Jarosława Lato, OSiR Świdnica, Mikro Granty,  Puchary Świdnica, Stolgraf Poligrafia i reklama JAKO Polska.

FOTO i Tekst : FB Akademia Piłkarska "13" Jarosława Lato