komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 23 lutego 2020

Romany, Damiana

Pobicie na Franciszkańskiej i spożywania alkoholu na dworcu. Najnowsze interwencje straży miejskiej

poniedziałek, 10.2.2020 09:41 , komentarze: 0 , odsłony: 1050
kategorie artykułu:

Poniżej publikujemy najnowsze interwencje świdnickich strażników miejskich. Tym samym przestrzegamy przed najczęstszymi wykroczeniami! 

31.01.2020r. godz. 9.40 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia rejonu ulicy Pileckiego.  Strażnicy na miejscu szybko zlokalizowali źródło zadymienia. Z tyłu budynku Zespołu Szkół Specjalnych zostało rozpalone duże ognisko. Sprawca zadymienia w ten sposób chciał się pozbyć odpadów roślinnych. Interwencja zakończyła się ukaraniem mężczyzny mandatem karnym. 

03.02.2020r. godz. 17.03 – operator monitoringu wizyjnego zgłosił fakt spożywania alkoholu na poczekalni dworca kolejowego. Na miejscu szubko pojawili się strażnicy. Sprawca oprócz informacji o zakazie spożywania alkoholu w tym miejscu otrzymał również mandat karny.

Gdy strażnicy po zakończeniu interwencji opuszczali dworzec o godzinie 17.45 zostali ponownie wezwani, tym razem na peron numer 1, gdzie dwie młode kobiety paliły papierosy niemal bezpośrednio pod tabliczką informującą o zakazie palenia tytoniu w tym miejscu. Paniom wyjaśniono powód interwencji i wręczono mandaty karne.

05.02.2020r. godz. 22.09 – dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie dotyczące bójki na ulicy Franciszkańskiej. Zgłaszający twierdził, że kilku mężczyzn biło jedną osobę. Sprawców ujęto i wylegitymowano, jednak poszkodowany oddalił się z miejsca zajścia. Mężczyźni twierdzili, że awanturę wywołał poszkodowany, który potem uciekł z miejsca zajścia. Jeżeli pobity mężczyzna złoży zawiadomienie w tej sprawie  mężczyźni odpowiedzą przed sądem za jego pobicie.

06.02.2020r. godz. 20.06 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny w stanie nietrzeźwym na wózku inwalidzkim, który na ulicy Okrężnej zaczepiał przechodniów prosząc o pomoc. Skierowani na miejsce strażnicy od razu rozpoznali mężczyznę, podopiecznego schroniska dla bezdomnych. Na widok strażników mężczyzna zmienił zdanie, twierdząc, że nie potrzebuje żadnej pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Była to piąta podobna interwencja w stosunku do tej osoby w ciągu ostatnich siedmiu dni.

/SM Świdnica 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 17.2.2020 08:47
poniedziałek, 17.2.2020 10:04
2
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica