komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 czerwca 2020

Norberta, Laurentego

Podsumowanie akcji „Prędkość” na Dolnym Śląsku

poniedziałek, 18.5.2020 14:46 , komentarze: 0 , odsłony: 222
kategorie artykułu:

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach województwa dolnośląskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Niestety mimo wielu apeli, a także licznych kampanii społecznych nadal wiele osób prowadzących pojazdy przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity. Na blisko 1,4 tys. skontrolowanych kierowców ponad połowa jechało za szybko.

Głównym celem prowadzonych przez dolnośląskich policjantów działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Niestety na 1 434 skontrolowanych kierujących 776 przekroczyło dozwoloną prędkość. Znaczna część kierowców została ukarana w drodze postępowania mandatowego lub skierowane zostały wobec nich wnioski o ukaranie do sądów. W ręce funkcjonariuszy wpadło też 12 osób poszukiwanych.

Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych. 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
czwartek, 4.6.2020 12:21
czwartek, 4.6.2020 12:18
czwartek, 4.6.2020 11:26
wtorek, 2.6.2020 12:25
Eldomik serwis AGD
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec