komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 30 września 2020

Wery, Honoriusza

Policjanci spotkali się z dziećmi i porozmawiali na temat bezpieczeństwa

środa, 12.2.2020 13:10 , komentarze: 0 , odsłony: 700
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach i Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, gdzie głównym tematem spotkania był bezpieczny wypoczynek podczas Ferii Zimowych 2020.

Niebezpieczne sytuacje w jakich mogą się znaleźć uczniowie mogą bardzo się różnić w zależności od miejsca i sposobu spędzania wolnego czasu, dlatego funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach asp. szt. Piotr Król orz sierż. szt. Michał Wojtyra  podczas spotkania przekazali uczniom wiele cennych informacji związanych z feriami zimowymi.  

Głównym tematem rozmów z uczniami było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo podczas  ferii zimowych. W trakcie rozmowy z najmłodszymi policjanci zwrócili uwagę m.in. na właściwe spędzanie wolnego czasu - bezpieczne zachowania w trakcie jazdy na sankach, nartach oraz łyżwach, poruszając również zagadnienia związane z ruchem drogowym, kładąc nacisk noszenie elementów odblaskowych i kamizelek, które zwiększają naszą widoczność na drodze.  Ferie zimowe to okres, w którym dzieci i młodzież mają dużo czasu wolnego, poznają nowe osoby, spędzają czas przed komputerem co również może się wiązać z niebezpiecznymi sytuacjami.

Podczas spotkania z uczniami policjanci omówili również kwestie związane z cyberprzemocą oraz nadmiernym udostępnianiem w mediach społecznościowych różnych prywatnych informacji oraz zdjęć.   

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom  najmłodsi wesoło i co najważniejsze bezpiecznie, spędzą swój wolny, zimowy czas.  

/KPP Świdnica 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 28.9.2020 09:19
poniedziałek, 28.9.2020 08:15
poniedziałek, 28.9.2020 08:14
poniedziałek, 28.9.2020 08:12
poniedziałek, 28.9.2020 08:07
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica