komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 17 stycznia 2020

Antoniego, Rościsława

Policjant po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

niedziela, 24.11.2019 10:16 , komentarze: 6 , odsłony: 2534
kategorie artykułu:

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Dowiódł tego oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 60-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Aspirant sztabowy Sławomir Banaszczyk, to dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W policji pracuje blisko od 30 lat. Na stanowisku dowodzenia od 6 lat. Stanowisko to wymaga od niego ciągłej gotowości i szybkiej reakcji na ewentualne zagrożenia.

20 listopada br. w czasie wolnym od służby funkcjonariusz jadąc swoim rowerem  na terenie miasta Strzegom zauważył kierującego pojazdem Opel Astra, który wykonał nieprawidłowo manewr skrętu, a tym samym wymusił pierwszeństwo przejazdu i swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu.  

- Funkcjonariusz zmusił kierującego do zatrzymania. Podczas rozmowy z kierowcą policjant wyczuł od niego woń alkoholu, wobec czego odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.  Po tym zdarzeniu poinformował kierującego, że jest policjantem i zadzwonił na telefon alarmowy prosząc o przyjazd patrolu policji. Po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że 60-latek jest nietrzeźwy. Wynik - to blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia.  

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

Kogo to obchodzi, że policjant jechał na " swoim "...
poniedziałek, 25.11.2019 06:03 autor: smerf maruda
Na rowerze go dogonił co to za szofer?
niedziela, 24.11.2019 19:28 autor:
Akurat po Strzegomiu to wielu na bani jeździ. A i...
niedziela, 24.11.2019 12:52 autor:
Tyle tego jest , że nie wytępisz...
niedziela, 24.11.2019 17:09 autor: Paula
Brawa dla Policjanta
niedziela, 24.11.2019 15:37 autor: SK
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SKUP AUT
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Pośrednictwo EUCO
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD