komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 30 maja 2020

Ferdynanda, Karola

Posypały się mandaty dla kierowców, którzy ignorowali prawa pieszych

piątek, 22.5.2020 12:49 , komentarze: 0 , odsłony: 851
kategorie artykułu:

22 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami to wynik kolejnych działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzonych przez świdnickich policjantów na terenie powiatu. Akcję na wybranych odcinkach dróg naszego powiatu realizowano pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. 

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu zna prawie każdy, jednak jak pokazują policyjne statystyki nie wszyscy się do nich stosują. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego świdniccy policjanci na drogach naszego powiatu cyklicznie prowadzą różnego rodzaju działania oraz akcje prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa w ruchu. 

21 maja br. funkcjonariusze świdnickiej "drogówki" przeprowadzili działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, podczas których największą grupę ujawnionych wykroczeń, stanowiły niestety te popełniane przez kierujących pojazdami, w tym również te zaistniałe w stosunku do „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Były to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy też nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili 22 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami.  Na 17  kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli mandaty, a w 5 przypadkach w stosunku do kierujących zastosowano pouczenia.

Działania tego typu będą cyklicznie kontynuowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

 

Wasze komentarze

piątek, 29.5.2020 12:34
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica