Pracowity weekend sekcji judo AKS Strzegom

środa, 17.4.2019 10:53 1766 0

W ubiegłą sobotę odbyły się dwa turnieje judo w kategorii dzieci. Grupa licząca siedmiu zawodników pod opieką trenera Krzysztofa Poterały i Pawła Lasoty wyjechała na zawody judo do zaprzyjaźnionego klubu z Austrii do miejscowości Rorhbach.
W turnieju wzięły udział kluby z Niemiec, Czech i Polski, którą reprezentowała Sekcja judo AKS STRZEGOM. Co roku turniej stawia przed zawodnikami duże wymagania. Profesjonalizm imprezy wymógł na zawodnikach wysoki poziom pojedynków. Zawodnicy ze Strzegomia zdobyli trzy medale:
Złoto wywalczyła Urszula Strzelecka w kat. + 48kg oraz brązowy medal w kat.- 48kg, drugi medal -brązowy - zdobył Gracjan Maciejewski. Tuż za podium uplasowali się Karol Górski, Kacper Gębala, Amelia Pietkiewicz, Nina Romanowska i Maja Oleksyk. Gratulacje dla zawodników oraz serdeczne Podziękowania dla Pana Sławomira Majstrzyka - naszego tłumacza w podróżach za granice.

Tego samego dnia 13.04.2019 w Sławie odbył się III Sławski Turniej Judo dzieci. Dwunastoosobowa ekipa z AKS Strzegom pod wodzą trenera Józefa Smotra stanęła do boju na tatami. Turniej zgromadził ponad 200 zawodników z 13 klubów z Wielkopolski, Lubuskiego i Dolnego Śląska. Po stoczeniu dobrych pojedynków pełnych emocji oraz wrażeń wszystkie dzieci z AKS-u STRZEGOM stanęły na podium.

Miejsce pierwsze zdobyli : Rasławski Wojtek, Kubanek Oliwier, Morytko Aleksandra, Zalas Jakub, Kuś Dariusz i Górski Bartek. Drugie miejsce wywalczyli : Jaworska Julia, Bartosik Leopold, Piątek Olivia.
Na trzecim miejscu stanęli: Gołębczyk Gabriella, Gnitecki Maximilian i Pasławski Tymon.
Bartek Górski został najlepszym technikiem zawodów w grupie dzieci rocznik 2010-2011, wygrał cztery pojedynki przed czasem. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi. Podziękowania dla przewoźnika Pana Krzysztofa Cegłowskiego.

Wyjazd na zawody Sekcji Judo AKS STRZEGOM mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Strzegom.