komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Pracownicy urzędu apelują do radnych: stronnicza ocena jest dla nas krzywdząca

wtorek, 2.6.2020 19:39 , komentarze: 6 , odsłony: 1731
kategorie artykułu:

Pracownicy Urzędu Miasta w Świebodzicach mają dosyć zarzutów kierowanych pod ich adresem ze strony radnych opozycji i na łamach strony magistratu apelują o współpracę.

Nie ma w zasadzie dnia, by w Świebodzicach po rozpadzie koalicji nie dochodziło do tarć pomiędzy burmistrzem a radnymi. Szczególnie barwne są sesje rady, na których nie brakuje uszczypliwości oraz personalnych wycieczek, i to zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Postronny obserwator może mieć wrażenie, że samorządowcy przedkładając dobro gminy walczą do upadłego o swoje racje. A tu, jak powszechnie wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

W ślad za zmianą warty po wyborach w świebodzickim ratuszu zlikwidowano stanowisko rzecznika prasowego. Odtąd komunikaty publikują pracownicy wydziału promocji. Radni opozycji wytykają, że w ich treści roi się od błędów merytorycznych oraz ortograficznych. Twierdzą także, że w zasadzie wydział ten nie spełnia roli, do jakiej został powołany.

Hit za hitem na portalu miejskim! Warto zatrudnić jeszcze jedną osobę w Wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej... WSTYD I ZAŻENOWANIE... "nie aktualne" - błąd ortograficzny, "honorarium Pawła Ozgi" - błąd rzeczowy, jakie honorarium, za co? Wynagrodzenia dla burmistrza" - nie było przedmiotem obrad, bo nie wprowadzono do porządku. "Obniżenie diet radnym" - jak wyżej, obłuda radnych dietetyków. "Sesja to już trzecia z rzędu" - nieprawda, były 2 sesje online z przerwami. Poziom redakcji komunikatu i rzeczowość treści wymagała zatrudnienia 4 osób na pełnych etatach - czytamy na profilu Wspólne Świebodzice (pisownia oryginalna).

W ślad za tym postem na stronie urzędu opublikowano apel.

Szanowni Radni Rady Miejskiej w Świebodzicach, Pracownicy Urzędu wraz z Burmistrzem, wybranym w demokratycznych wyborach, stanowią jeden zespół. Dlatego tak bardzo nas dotyka postawa miejskich Radnych. Nie ukrywamy, że wszechobecna negacja bardzo wpływa na nas i na naszą pracę. Mamy wrażenie, że chodzi o destabilizację Urzędu, wywołanie u mieszkańców wrażenia, że nie posiadamy wiedzy i umiejętności do sprawowania naszej służby. Dlatego postanowiliśmy zaapelować publicznie do Radnych, prosząc ich, by zaprzestali swojej negatywnej działalności. Radny nie powinien oceniać pracowników Urzędu oraz próbować wpływać na to, jak i ile mamy pracować. Naszym pracodawcą i przełożonym jest Burmistrz. To On ma prawo do podejmowania decyzji, związanych z tym, do jakiej pracy nas kieruje, jakie zadania wykonujemy oraz do dokonywania oceny. To Burmistrz ma wyłączne prawo zatrudniania, zwalniania i awansowania pracowników Urzędu. Od początku funkcjonowania obecnej Rady Miejskiej, Radni opozycyjni w swoich wypowiedziach podczas sesji, wielokrotnie kierowali do Burmistrza krytyczne uwagi co do pracy Urzędu. W ten sposób poddawali ocenie nas pracowników, wskazując słabą efektywność, niskie kompetencje czy nieudolność. Stronnicza, krzywdząca ocena, jaka wybrzmiewa z ust tych Radnych, nie może spotykać się z naszą akceptacją. Zwracamy się z prośbą do Radnych opozycyjnych o zaprzestanie takiej retoryki. Drobne potknięcia zdarzają się w każdej pracy, u nas czasami też, są niezwłocznie prostowane. Naszą zaangażowaną postawą służymy dobru Gminy i jej mieszkańców. Dlatego postanowiliśmy zaapelować publicznie do Państwa Radnych, prosząc ich, by rozpoczęli współpracę z burmistrzem i Urzędem. Jednocześnie zapewniamy, że pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji związanej z pandemią, nie obniżyliśmy tempa pracy. Urząd nie był ani jednego dnia całkowicie zamknięty. Nasze plany, które tylko na chwilę zostały odłożone w czasie, zostaną zrealizowane. Bezpieczeństwo i rozwój naszej Gminy oraz jej mieszkańców to priorytety w naszej codziennej działalności - czytamy.

Przyjmując posadę w urzędzie należy liczyć się z możliwością krytyki pracy. To prawo przysługuje zarówno mieszkańcom, jak i radnym. Wszak to z ich podatków opłacana jest pensja pracowników i mają prawo stawiania pewnych wymogów. Warto jednak przypomnieć, że urzędnicy nie powinni być stroną w trwającym konflikcie. Bez względu na popełniane przez siebie błędy.

 

Wasze komentarze

TO WINA tUSKA ALBA BYLEJ RZECZNIK NIE JAKIEJ NIDOUCZONEJ AGNIESZKI
środa, 03.06.2020 14:19 autor: fAN AGNIESZKI b.
piątek, 3.7.2020 08:51
72
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec