komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 4 grudnia 2020

Barbary, Krystiana

Premier: będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

środa, 21.10.2020 19:49 , komentarze: 26 , odsłony: 11088
kategorie artykułu:

- Podczas kolejnego #RZZK, ustalimy, że od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych będzie zdalne. Mamy już tyle powiatów czerwonych, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną - powiedział premier Morawiecki w TV Polsat.

- My podchodzimy do pandemii z pokorą, a jednocześnie musimy utrzymać sprawną gospodarkę. Mamy też na uwadze wszystkich pacjentów i staramy się tę służbę zdrowia zachować w możliwie nienaruszonym kształcie. Prawnicy, z którymi uzgadnialiśmy rozporządzenie dot. maseczek podkreślali, że to jest wystarczające. Ale teraz po konsultacjach z opozycją wpisaliśmy to do ustawy. Jest pewna hierarchia aktów prawnych -wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane  - dodał premier.

Szef rządu w rozmowie z dziennikarzem Bogdanem Rymanowskim podkreślał, że władze mają cztery linie obrony przed koronawirusem.

- 1. to maseczki, testowanie, wyłapywanie chorych, 2. to system szpitali, kwarantanny i izolacji. 3. linia to dodatkowe łóżka i szpitale. Szybciej przybywa łóżek dla pacjentów niż pacjentów. 4. to szpitale tymczasowe - mówił Morawiecki.

Jednocześnie wspomniał o wsparciu dla wielu polskich firm, które dzisiaj alarmują o tym, że lada chwila wejdą w zapaść, z której się nie podniosą.

-  #TarczaAntykryzysowa i #TarczaFinansowa jest bardzo skuteczna. Spowodowała, że ochroniliśmy ok. 5 mln miejsc pracy. Dzięki temu nasi przedsiębiorcy przeszli przez tę fazę epidemii lepiej niż wielu ich konkurentów z Europy Zachodniej.KE i OECD przewidują, że nasz wzrost gospodarczy łącznie licząc będzie najsilniejszy w całej UE. Będę się bardzo cieszył jeśli tak się okaże, bo to będzie oznaczało, że nasza gospodarka przeszła przez pandemię w miarę suchą stopą. Jeżeli okaże się, że w ciągu najbliższych tygodni zostanie opanowana epidemia i nauczymy się na nowo żyć w reżimie sanitarnym to możliwe, że wszystkie branże będą mogły działać z powrotem - dodał premier.

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:36
1
poniedziałek, 16.11.2020 00:00
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec