komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 13 kwietnia 2021

Przemyslawa, Hermenegildy

Premier: nie ma miast uprzywilejowanych, proces szczepień jest równy dla wszystkich

czwartek, 8.4.2021 15:18 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Nie ma takiej sytuacji, że są jakieś miasta uprzywilejowane, proces szczepień jest równy dla wszystkich – zapewnił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Odniósł się w ten sposób do niedawnych doniesień z Rzeszowa, gdzie zaszczepionych miało zostać dużo więcej chętnych niż gdzie indziej.

Na wysoki wskaźnik szczepień w Rzeszowie zwracali uwagę politycy opozycji, łącząc to z przedterminowymi wyborami prezydenta miasta. Poseł KO Piotr Borys pisał np., że w Rzeszowie zaszczepiono ok. 63. proc populacji. Inny zarzut dotyczył szczepienia osób bez skierowania i niezarejestrowanych jako chętne do szczepienia.

O sytuację w Rzeszowie premier został zapytany na czwartkowej konferencji prasowej w Skierniewicach (woj. łódzkie).

"Nie ma takiej sytuacji, że jakieś miasta są uprzywilejowane. Proszę popatrzeć całościowo na ten proces. Jest on w pełni równy dla wszystkich" – zapewnił szef rządu.

Szef KPRM Michał Dworczyk został z kolei zapytany o harmonogram szczepień roczników od 1973 do 1981. "Jak tylko zarejestrują się roczniki, których rejestrację rozpoczynamy 12 kwietnia, to wtedy, w zależności od tego, ile będzie wolnych terminów i ile będzie deklaracji na dostarczenie szczepionek, wtedy będziemy uruchamiali kolejne roczniki. Proszę nam wierzyć, chcielibyśmy, żeby jak najszybciej wszyscy mogli się rejestrować i skorzystać ze szczepienia" – powiedział Dworczyk, który w rządzie odpowiada za realizację Narodowego Programu Szczepień.

W najbliższy poniedziałek, 12 kwietnia, uruchomiona ma zostać rejestracja na szczepienie osób urodzonych w 1962 r., a w kolejnych dniach dodawane kolejne roczniki. Terminy zapisów, aż do rocznika 1973, zaplanowane są do 24 kwietnia. (PAP)

 

Wasze komentarze

tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica