komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 9 grudnia 2019

Wiesława, Leokadii

Premiera książki „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” Bogdana Muchy

wtorek, 19.11.2019 15:27 , komentarze: 0 , odsłony: 162
kategorie artykułu:

Kolejna publikacja na temat historii Żarowa jest już dostępna. W czwartek, 14 listopada odbyła się premiera książki Bogdana Muchy „Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych”.

W spotkaniu z autorem nowej książki o Żarowie uczestniczyli nie tylko zaproszeni goście, ale również wielu mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Książka „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” to pierwsza publikacja w historii gminy Żarów, która w szczegółowy sposób opisuje wiele zapomnianych, a często nieznanych i tajemniczych miejsc na terenie naszej gminy.

Spotkanie z Bogdanem Muchą prowadził Andrzej Dobkiewicz pisarz, autor wielu albumów z widokówkami i redaktor naczelny wydawnictwa Errata-Kubara-Lamina. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak powstawała książka, a także poznać nowe dotychczas niepublikowane ciekawostki z historii okolic Żarowa. Wśród zaprezentowanych ciekawostek, znalazły się m.in. informacje o znaleziskach archeologicznych, dokonanych przez niemieckich archeologów w latach 30. XX wieku nieopodal Wierzbnej, o historycznych postaciach związanych z pałacem wierzbneńskiego przeoratu, a także o fabryce lotniczej w Imbramowicach oraz schronie przeciwlotniczym pod żarowskim dworcem kolejowym. Autor książki zdradził także, że nieodkrytych jest jeszcze wiele tajemnic gminy Żarów, dlatego w przygotowaniu jest już kolejna publikacja. Z pewnością zawiera ona następne historyczne „perełki”.

- Bardzo serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie na prezentację mojej książki "Tajemnice Ziemi Żarowskiej". Dziękuję za Waszą obecność, wszystkie pytania oraz cenne wskazówki, które pomogą mi w dalszym rozwikłaniu wielu spraw historycznych. Dla tak wspaniałych mieszkańców wypada jedynie tworzyć dalej, co zamierzam i nie poprzestanę. Dziękuję – mówił po spotkaniu Bogdan Mucha.

Po spotkaniu można było nabyć nową książkę, dlatego do stoiska ustawiło się mnóstwo osób.

Wydawcą książki pt. "Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych" jest Wydawnictwo Errata-Kubara-Lamina. Partnerami wydania są Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie/Żarowska Izba Historyczna oraz Miasto i Gmina Żarów. Patronat medialny: Świdnicki Portal Historyczny, Wiadomości Świdnickie, Tygodnik Dzierżoniowski. Wszyscy chętni do nabycia książki, mogą dokonywać zamówień pod nr tel. 74 856 88 66 oraz adresem mailowym: wydawnictwo@errata.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 5.12.2019 13:50
czwartek, 5.12.2019 12:05
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SKUP AUT
SKUP AUT