komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Premiera książki „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” Bogdana Muchy

wtorek, 19.11.2019 15:27 , komentarze: 0 , odsłony: 479
kategorie artykułu:

Kolejna publikacja na temat historii Żarowa jest już dostępna. W czwartek, 14 listopada odbyła się premiera książki Bogdana Muchy „Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych”.

W spotkaniu z autorem nowej książki o Żarowie uczestniczyli nie tylko zaproszeni goście, ale również wielu mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Książka „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” to pierwsza publikacja w historii gminy Żarów, która w szczegółowy sposób opisuje wiele zapomnianych, a często nieznanych i tajemniczych miejsc na terenie naszej gminy.

Spotkanie z Bogdanem Muchą prowadził Andrzej Dobkiewicz pisarz, autor wielu albumów z widokówkami i redaktor naczelny wydawnictwa Errata-Kubara-Lamina. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak powstawała książka, a także poznać nowe dotychczas niepublikowane ciekawostki z historii okolic Żarowa. Wśród zaprezentowanych ciekawostek, znalazły się m.in. informacje o znaleziskach archeologicznych, dokonanych przez niemieckich archeologów w latach 30. XX wieku nieopodal Wierzbnej, o historycznych postaciach związanych z pałacem wierzbneńskiego przeoratu, a także o fabryce lotniczej w Imbramowicach oraz schronie przeciwlotniczym pod żarowskim dworcem kolejowym. Autor książki zdradził także, że nieodkrytych jest jeszcze wiele tajemnic gminy Żarów, dlatego w przygotowaniu jest już kolejna publikacja. Z pewnością zawiera ona następne historyczne „perełki”.

- Bardzo serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie na prezentację mojej książki "Tajemnice Ziemi Żarowskiej". Dziękuję za Waszą obecność, wszystkie pytania oraz cenne wskazówki, które pomogą mi w dalszym rozwikłaniu wielu spraw historycznych. Dla tak wspaniałych mieszkańców wypada jedynie tworzyć dalej, co zamierzam i nie poprzestanę. Dziękuję – mówił po spotkaniu Bogdan Mucha.

Po spotkaniu można było nabyć nową książkę, dlatego do stoiska ustawiło się mnóstwo osób.

Wydawcą książki pt. "Tajemnice Ziemi Żarowskiej. Przewodnik po miejscach nieznanych i zapomnianych" jest Wydawnictwo Errata-Kubara-Lamina. Partnerami wydania są Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie/Żarowska Izba Historyczna oraz Miasto i Gmina Żarów. Patronat medialny: Świdnicki Portal Historyczny, Wiadomości Świdnickie, Tygodnik Dzierżoniowski. Wszyscy chętni do nabycia książki, mogą dokonywać zamówień pod nr tel. 74 856 88 66 oraz adresem mailowym: wydawnictwo@errata.pl

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
czwartek, 9.7.2020 11:54
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele