komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

Problem powracający jak bumerang

środa, 7.4.2021 12:45 , komentarze: 0 , odsłony: 880
kategorie artykułu:

STRZEGOM. Wszyscy z zapałem zabraliśmy się za wiosenne porządki, więc ponownie wraca temat odpadów pochodzących ze sprzątania prywatnych posesji oraz ogródków działkowych.

Zarówno odpad z  podwórek Wspólnot Mieszkaniowych, jak i prywatnych posesji oraz działek i ROD, zgodnie z przepisami, powinien zostać zagospodarowany w ramach systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Worki należy pozostawić na terenie posesji, na której odpad został wytworzony lub wrzucić do kontenera, zgodnie z oznaczeniem (zmiotki do czarnych pojemników, natomiast odpad zielony do brązowych pojemników lub worków na bioodpady). Nie wystawiamy tych odpadów na ulice i chodniki.

Z ulic i pasów zieleni odbierane są wyłącznie odpady pochodzące ze sprzątania terenów gminnych – umieszczane są w oznakowanych specjalnie workach. Odpady te, podobnie jak odpady z koszy ulicznych, nie są one objęte systemem odpadów komunalnych.

Złe praktyki w tym zakresie narażają budżet gminy na dodatkowe koszty i psują wizerunek, ponieważ ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za powstanie takiego zaśmieconego miejsca jest czasochłonne. W przypadku ujawnienia sprawcy zaśmiecania konieczne jest wszczęcie postępowania  administracyjnego.

Przypominamy, że zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, mieszkańcy bezpłatnie otrzymują pojemniki brązowe na odpad BIO. Natomiast mieszkańcy posesji, na których zlokalizowane są kompostowniki, mogą otrzymać zniżkę w opłacie za odpady.

Odpady z ogródków działkowych (ROD) należy wrzucać do kontenerów, które zabezpiecza związek - np. dla lokalizacji Góra Krzyżowa kontener KP-7 zlokalizowany został na końcu ul. Promenady, przy witaczu przed wejściem do lasu.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.4.2021 13:18
2
poniedziałek, 12.4.2021 10:40
1
poniedziałek, 12.4.2021 10:19
1
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD