Progi zwalniające i ograniczenie prędkości przy ul. Piastowskiej w Żarowie

niedziela, 2.10.2022 14:57 240 0

Zakończył się montaż nowych progów zwalniających przy ul. Piastowskiej w Żarowie. . Wraz z zainstalowaniem nowych elementów drogowych, wprowadzona została również strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h, która obowiązuje na ul. Piastowskiej, od skrzyżowania z ul. Łokietka i obejmuje swoim zakresem ul. Górniczą, Ks. Jadwigi, K.Wielkiego, W. Krzywoustego, H. Pobożnego, H. Brodatego i Aleję Korczaka.

 Zapewni to większe bezpieczeństwo, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych i wpłynie na spowolnienie ruchu samochodowego w tym miejscu.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich uczestników ruchu drogowego jest przez nas traktowane priorytetowo. Dlatego przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie na ul. Piastowskiej zamontowaliśmy wyspowe progi zwalniające, aby uspokoić ruch samochodowy przy naszej placówce. Wprowadziliśmy także zmianę organizacji ruchu na ul. Górniczej i Piastowskiej, co oznacza, że przestała funkcjonować strefa zamieszkania na rzecz strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h. Będzie teraz bezpieczniej. Będziemy sukcesywnie, na terenie naszej miejscowości wprowadzać rozwiązania pozwalające uspokoić ruch samochodowy – wyjaśnia zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Mamy nadzieję, że zamontowanie nowych urządzeń w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przypominamy kierowcom, aby zwrócili na to uwagę, a na Osiedlu Piastowskim poruszali się wolnej oraz bezpieczniej i zawsze pamiętali, jak istotne jest przestrzeganie przepisów dotyczących bezpiecznej jazdy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)