Przed nami mundurowy festyn dla dzieci w Świdnicy

czwartek, 21.4.2022 15:26 2731 2

W niedzielę, 24 kwietnia w godzinach 9.00-15.00 na terenie Hali Sportowej na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy odbędzie się festyn rodzinny pod nazwą „POLICJA DZIECIOM”, „WSTĄP DO POLICJI” oraz „CZYSTA ŚWIDNICA”. Nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych uczestników.

Festyn odbędzie się z inicjatywy policjantów Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów, Zarządu Wojewódzki NSZZ Policjantów, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ,Fundacji „Łączy nas Football”, Urzędu Miasta w Świdnicy oraz OSiR Świdnica. A patronatem honorowym objął go Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Starostwa Świdnicki, Prezydent Miasta Świdnicy, Burmistrz Miasta Strzegom, Burmistrz Miasta Świebodzice, Wójt Gminy Świdnica.

 Dochód z imprezy w całości przekazywany zostanie na rehabilitację oraz leczenie trójki dzieci policjantów Alana Oleksyka, Mateusza oraz Dominika Jabłońskich.

- Zapraszamy Państwa do wsparcia tej szczytnej idei i wspólnej zabawy, która odbędzie się już 24 kwietnia na terenie Hali Sportowej na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Imprezę zaczynamy już o godz. 9.00 rozgrywkami piłkarski funkcjonariuszy z całej Polski w ramach turnieju charytatywnego- więc tych co mają w sobie ducha sportu serdecznie zapraszamy. Do rozgrywki zgłosiły się drużyny policyjne z całej Polski, np. ze Świecia i Kępna, a największa jest reprezentacja komend z Dolnego Śląska, od Kłodzka, przez Ząbkowice po Świdnicę. Oczywiście zgłosili się także nasi przyjaciele, czyli służba więzienna z Aresztu Śledczego ze Świdnicy i z Aresztu w Dzierżoniowie, są też oldboje ze Strzegomia oraz adwokaci z okręgu wałbrzyskiego – mówi Robert Hamuda, przewodniczący Zarządu Wojewódzki NSZZ Policjantów. 

- Ale nie tylko sportem człowiek żyje, tak więc maluchy i te starsze dzieci także zapraszamy do zabawy z nami. Oferujemy im dmuchane zamki i zjeżdżalnie całkowicie za darmo w tym dniu, konkursy i zabawy z policjantami - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Dla tych co marzą o mundurze tym niebieskim oczywiście też mamy coś ciekawego – zaprezentujemy sprzęt policyjny- wykorzystywany w codziennej służbie. - Opowiemy o służbie w policji i dlaczego warto założyć niebieski mundur, przybliżymy tajniki pracy technika kryminalistyki, a także zaprezentujemy umiejętności psa służbowego. Całą imprezę uświetni występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz młodych akrobatów przy akompaniamencie muzycznym Orkiestry KWP - dodaje Magdalena Ząbek.

Przewidziana jest tez kolejna dawka emocji, bo na uczestników festynu czekają najróżniejsze licytacje oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. To jednak nie wszystko bo w scenariuszu jest jeszcze wiele innych atrakcji, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Na festynie nie zabraknie także tradycyjnej grochówki i innych smakołyków, które oczekiwać będą na uczestników imprezy. Jednym słowem 24 kwietnia będzie wyborna zabawa.

Przyłącz się do akcji i pomóż w leczeniu Mateusza, Dominika i Alana.

Mateusz Jabłoński - ma autyzm dziecięcy i ADHD. Zaburzenia te sprawiają mu wiele trudności w nauce, samodzielności i komunikacji ze światem. Jest wesołym 7-letnim chłopcem, który nie potrafi mówić i z tego powodu ma wiele ataków frustracji i nerwów. Szereg zaburzeń integracji sensorycznej sprawia mu wiele problemów w codziennym funkcjonowaniu.

 Dominik Jabłoński - to ciekawy świata 6-latek. Urodził się z zespołem Downa i wadą serca. Z powodu wady genetycznej ma problemy z tarczycą, boryka się z niedosłuchem obustronnym i wadą wzroku. Po operacji serca przeszedł sepsę i ropne zapalenie kości, które spowodowały u niego niepełnosprawność ruchową. Po drugiej operacji serca Dominik długo przebywał pod respiratorem i dzielnie walczył o życie. Niedawno przeszedł trzecią skomplikowaną operację ortopedyczną, która daje mu szanse na chodzenie. Czeka go jednak długa i intensywna rehabilitacja oraz kolejne zabiegi ortopedyczne.

 Alan Oleksyk urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i jest niedowidzący. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, okulistycznej i neurochirurgicznej. Ponadto 12-letni Alan wymaga stałego cewnikowania. Przeszedł skomplikowaną operację z uwagi na przykurcz w kolanach i korektę stóp, obecnie przechodzi długą rehabilitację, po ukończeniu której czekają go kolejne za- biegi.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

piątek, 22.04.2022 15:59
Dolnośląska Fundacja Onkologiczna dostała od miasta 7,5 tysiąca złotych dotacji....
siostra apostazja piątek, 22.04.2022 10:46
Licytacja jazdy na koniu , w radiowozie czy prezentacja motorów...