komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie- bilans Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

czwartek, 8.8.2019 08:58 , komentarze: 1 , odsłony: 663
kategorie artykułu:

Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a funkcjonariuszom pozwala szybko a przede wszystkim trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co ma realnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu świdnickiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła na terenie województwa dolnośląskiego 5 października 2016 roku. Od tego czasu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikują każde zgłoszenie na terenie powiatu świdnickiego.  

W okresie styczeń-lipiec 2019 r. podczas funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie KPP w Świdnicy odnotowano łącznie 1025 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 447 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony, w tym w 296 wyeliminowany. 

Najczęściej oznaczano kategorie to:

- przekraczania dozwolonej prędkości (477 zgłoszenia),

- nieprawidłowe parkowanie (213 zgłoszeń),

- spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (138 zgłoszenia). 

Statystycznie w całej Polsce zagrożenie na mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, czy też nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo. 

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego.  

- Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 - apelują mundurowi.

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D