komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 sierpnia 2019

Apolinarego, Filipa

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie- bilans Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

czwartek, 8.8.2019 08:58 , komentarze: 1 , odsłony: 404
kategorie artykułu:

Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a funkcjonariuszom pozwala szybko a przede wszystkim trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co ma realnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu świdnickiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła na terenie województwa dolnośląskiego 5 października 2016 roku. Od tego czasu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikują każde zgłoszenie na terenie powiatu świdnickiego.  

W okresie styczeń-lipiec 2019 r. podczas funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie KPP w Świdnicy odnotowano łącznie 1025 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 447 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony, w tym w 296 wyeliminowany. 

Najczęściej oznaczano kategorie to:

- przekraczania dozwolonej prędkości (477 zgłoszenia),

- nieprawidłowe parkowanie (213 zgłoszeń),

- spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (138 zgłoszenia). 

Statystycznie w całej Polsce zagrożenie na mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, czy też nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo. 

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego.  

- Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 - apelują mundurowi.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 24 min temu
1
czwartek, 22.8.2019 08:19
6
środa, 21.8.2019 15:07
1
środa, 21.8.2019 14:22
wtorek, 20.8.2019 18:29
poniedziałek, 19.8.2019 13:18
1
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork