Przekroczyli prędkość, przesiądą się na fotel pasażera

wtorek, 3.8.2021 08:12 1043 1

Apele nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego czy opisywanie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robi wrażenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy tylko w trakcie tego weekendu odebrali te dokumenty kolejnym 2 kierującym jadącym z prędkościami przewyższającymi o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość”.

109 km/h  i 103 km/h to prędkości z jakimi amatorzy szybkiej jazdy 31 lipca lipca zostali zatrzymani na terenie Świdnicy, w miejscach gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Pierwszy amator szybkiej jazdy został zatrzymany o godz. 14.00, okazał się nim 29-letni  mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który kierując samochodem osobowym marki BMW w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 103 km/h, czyli aż o 53 km/h przekroczył dozwolony limit.

Kilka minut później mundurowi zatrzymali kolejnego kierującego, który także znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 30-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kierując pojazdem marki Alfa Romeo  poruszał się z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, czyli limit przekroczył o 59 km/h.

Amatorzy szybkiej jazdy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 03.08.2021 13:01
Karać surowo !