komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 2 kwietnia 2020

Wladyslawa, Franciszka


Przetarg na budowę hospicjum dla ciężko chorych już w marcu

poniedziałek, 17.2.2020 08:29 , komentarze: 6 , odsłony: 1505
kategorie artykułu:

To będzie jedno z ważniejszych miejsc, które powstanie w Świdnicy. Dla cierpiących pacjentów, którzy w tej chwili mogą liczyć jedynie na opiekę w swoich domach lub tą płatną, zbudowane zostanie pierwsze w mieście hospicjum.

- Przychodzi moment, kiedy wizyta 2 razy w tygodniu, to za mało, kiedy opieka rodzinna jest już niewydolna. Trudnościom związanym z opieką nad osobą u kresu życia można sprostać pod opieką hospicjum, a nie w szpitalu. Hospicjum to ludzie, którzy nie spisują chorego na „straty”, tylko są z nim do końca, oferując profesjonalną i serdeczną opiekę. Nie ma sytuacji, że chory czuje się niekomfortowo, bo umierając przeszkadza innym pacjentom - mówi Joanna Gadzińska, wiceprzewodnicząca rady i dodaje. - Mamy koncepcję architektoniczną hospicjum stacjonarnego, stworzoną przez zespół projektowy firmy CEDOS ze Świdnicy. Projekt rozbudowy nawiązuje do formy istniejącego budynku, jaki otrzymaliśmy w darowiźnie od naszego darczyńcy Pana Juliusza Widery. W marcu tego roku ogłosimy przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego. Pozwolenia na budowę spodziewamy się najpóźniej do końca września, najpierw rozpoczniemy modernizację istniejącej części, potem kolejne etapy rozbudowy.

Na budowę nowoczesnego obiektu potrzebne będzie ok. 3 miliony złotych. Wsparcia można udzielić poprzez dobrowolne wpłaty przez stronę  http://hospicjum.swidnica.pl/przekaz-datek/  lub organizując zbiórkę dla nas na Facebooku @hospicjumswidnica.

Możecie Państwo także wykonać tradycyjny przelew na konto 70 1600 1462 1882 6823 7000 0001,  Bank BNP PARIBAS , oddział w Świdnicy.

Nie trzeba wiele, aby powstało Hospicjum, ale bez pomocy darczyńców to się nie uda. Każdy może dołączyć do Budowniczych Hospicjum – podarować pieniądze, materiały albo  czas. Namawianie znajomych aby dołączyli do grona wspierających budowę, to też wsparcie idei budowy hospicjum. Każda pomoc się przyda i każda złotówka jest cenna! Teraz wszystko zależy od Ciebie. Dołącz do nas – wybudujmy wspólnie ośrodek, który będzie wspierał i niósł pomoc zarówno pacjentom potrzebującym opieki już teraz, jak i kolejnym pokoleniom - mówi prezes TPCh Gabriela Kaczkowska.

 

 

 

Wasze komentarze

Ktoś to w końcu kupi. Może nawet pod mieszkania lub...
poniedziałek, 17.02.2020 21:32 autor:
Nie znasz synu/córko dnia ...
poniedziałek, 17.02.2020 13:47 autor: drzwi do lasu
I oby nie pod opieką hospicjum koło latawca - po...
poniedziałek, 17.02.2020 20:59 autor:
Sądzę że onegdaj sponsorzy budowy...
poniedziałek, 17.02.2020 13:51 autor: Gigi Chrosta Na Wardze
dzisiaj, 4 godz temu
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD