Przetarg na odbudowę altany: dwie oferty, obie wyższe niż zakłada urząd

wtorek, 3.8.2021 11:31 1001 1

Urząd Miasta w Świdnicy na początku lipca ogłosił drugi przetarg, który wyłonić miał przyszłego wykonawcę, który zajmie się odbudową zabytkowej altany stanowiącej centralny punkt Parku Młodzieżowego oraz dwóch fontann w jej okolicy. Na realizację zadania magistrat zamierza przeznaczyć 2,2 mln zł. Do postępowania przystąpiły dwie firmy i obie złożyły oferty na dużo wyższe kwoty.

Pierwszy ogłoszony przez Miasto Świdnica przetarg został unieważniony ze względu na przekroczenie kwoty zarezerwowanej na realizację inwestycji przez oferentów. W drugim postępowaniu wzięli udział ci sami przedsiębiorcy, co w przetargu czerwcowym.

Zakład Ogólnobudowlany REMECO zaproponował wykonanie prac za ponad 3 mln 346 tys. zł (jest to kwota wyższa niż w pierwszym postępowaniu), drugie było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Stańczyk”, które gotowe jest zająć się odbudową za niecałe 3 miliony złotych (wcześniej było to ponad 4 mln 960 tys. zł.).

Przypomnijmy.

Projekt przewiduje odbudowę tarasu widokowego wraz z altaną, fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu, a także przebudową fontanny wolnostojącej. Przewidziano również montaż oświetlenia, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a”, które uzyskało wszelkie niezbędne zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 

Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Świdnicy pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 8 milionów złotych na przebudowę Teatru Miejskiego, odbudowę tarasu widokowego w Parku Młodzieżowym oraz rewitalizację zabytkowej części bloku śródrynkowego.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Czytelnik wtorek, 03.08.2021 18:52
Widać że um nie jest w temacie jak ceny materiałów...