komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 25 lipca 2021

Walentyny, Krzysztofa

Przeterminowane soki w jednym z marketów

czwartek, 20.5.2021 09:39 , komentarze: 10 , odsłony: 6541
kategorie artykułu:

Chyba każdemu z nas przytrafiła się sytuacja, kiedy nie zwracając uwagi na datę spożycia zakupiliśmy przeterminowany produkt. Problem polega jednak na tym, że w niektórych sklepach sytuacja powtarza się wielokrotnie. 

- Około 2 miesiące temu kupiłam tam soki dla córki Bobo Frut. Okazały się przeterminowane (sierpień 2020), w kwietniu sytuacja się powtórzyła. Dziś byłam kolejny raz na zakupach, a na półce znów soki po terminie. Za pierwszym razem mało brakowało, aby dziecko je wypiło. Oczywiście za każdym razem zgłaszałam sprawę obsłudze sklepu, niestety bez skutku - opisuje nasza Czytelniczka Aleksandra.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika sieci Kaufland.

Świeżość oferowanych produktów jest dla nas wartością priorytetową, a standardy jakości i higieny, których przestrzegamy, rygorystyczne. Tym bardziej jest nam przykro z powodu uwagi dotyczącej artykułu zakupionego w naszym sklepie. Zapewniamy, że jako sieć dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować klientom towar najwyższej jakości, w tym przeprowadzamy codzienną kontrolę dat przydatności do spożycia oraz regularnie szkolimy naszych pracowników w zakresie świeżości artykułów. Po otrzymaniu informacji niezwłocznie sprawdziliśmy pozostały asortyment oraz przypomnieliśmy pracownikom marketu w Świdnicy o standardach obowiązujących w naszej sieci. Klientkę bardzo przepraszamy oraz zachęcamy do zwrotu artykułu w punkcie informacyjnym sklepu lub do kontaktu z Centrum Obsługi Klienta pod bezpłatnym numerem telefonu 800 300 062 czy poprzez formularz na stronie www.kaufland.pl/kontakt - informuje Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej.

Kontrolą przeterminowanych produktów zajmuje się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy. To  urzędnicy odpowiedzialni są za nakładanie kar na właścicieli sklepów. Żeby zgłosić proceder sprzedaży towarów niezdatnych do konsumpcji, warto mieć ze sobą zakupiony produkt oraz paragon. Wtedy sanepid może rozpocząć kontrolę i poinformować o jej wynikach. Najczęściej nakłada kary na przedsiębiorcę. Produkty, których data ważności już się zakończyła mogą zostać także zreklamowane. 


 

Wasze komentarze

No niestety w Kauflandzie bardzo czesto mozna trafic na takie...
sobota, 22.05.2021 21:47 autor: klient ka
Co tam markety, co tam sklepy. Moja krowa co dzień...
piątek, 21.05.2021 16:34 autor: Rolnik szuka żony
Zajrzyjcie do sklepów ALDI - tam w lodówkach leżą makarony...
czwartek, 20.05.2021 14:05 autor: Byli klienci Aldi
To nie tylko w Kauflandzie takie rzeczy. W czerwcu tamtego...
czwartek, 20.05.2021 11:39 autor: Mama.R.
potwierdzam, kupiłem pepsi w butelce 2.5L w promocji za 5zł...
czwartek, 20.05.2021 10:25 autor: Andrzejzzz
Hahaha. Taka promocja to skarb
czwartek, 20.05.2021 11:41 autor:
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra