komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 25 lipca 2021

Walentyny, Krzysztofa

Przyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych

czwartek, 17.6.2021 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 621
kategorie artykułu:

Trzy świdnickie, rodzinne ogrody działkowe otrzymały dofinansowanie, które pomoże im w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej. 

Dotację w wysokości 9 tys. zł przyznano dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Księcia Bolka” na wykonanie nawierzchni z kostki betonowej pod pojemniki na odpady komunalne oraz utwardzenie dojścia między placami a miejscem dojazdu samochodów, a także na wymianę bramy wjazdowej i montaż wodomierzy na sieci rozdzielczej ogrodu nr 1. Członkowie ROD „Irys” otrzymane 6 tys. zł przeznaczą na wykonanie dokumentacji przyłącza wodnego do sieci miejskiej oraz na utwardzenie nawierzchni z kostki betonowej pod pojemniki do składowania i segregowania odpadów. Dotacja w wysokości 5 tys. zł pozwoli Stowarzyszeniu Ogrodowemu ROD ”Pod Grzybem” na zakup sprzętu ogrodniczego, czyli kosiarki i rekultywatora. 

- Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznano już trzeci raz w naszym mieście. Zainteresowanie tą formą wsparcia zawsze jest duże, gdyż pozwala ono na stopniową poprawę infrastruktury ogrodowej. W tym roku pozytywnie zaopiniowano wszystkie złożone wnioski – mówi Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych. 

W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 20 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych. 

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 20.7.2021 09:06
poniedziałek, 19.7.2021 13:55
wtorek, 13.7.2021 12:17
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica