komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Radny chciał przeniesienia punktu wymazów bo mieszkańcy "bali się" potencjalnie zakażonych. Jest odpowiedź UM

wtorek, 1.12.2020 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 1207
kategorie artykułu:

Wracamy do tematu przeniesienia punktu wymazowego, który postawiony został pod USC w Świdnicy a miał według radnego Krzysztof Grudzińskiego powodować strach wśród mieszkańców, którzy bać się mieli potencjalnie zakażonych koronawirusem.

Pobieranie materiału do badań w specjalnie przygotowanym kontenerze odbywa się u nas od października. 

Mieszkańcy chcący się przebadać stoją w kolejkach pod ustawionym punktem.  Według informacji zamieszczonej przez radnego Krzysztofa Grudzińskiego świdniczanie są tym faktem bardzo zaniepokojeni. 

Zwracam się z interpelacją ws. zmiany lokalizacji kontenera do badań covidowych, który zlokalizowany jest przy USC. Do punktu codziennie ustawiają się kolejki, które umiejscawiają się na przyległym terenie. Okoliczni mieszkańcy, petenci USC i UM, są zaniepokojeni tym faktem, nie czują się bezpiecznie w miejscu, w którym znajdują się osoby potencjalnie zakażone koronawirusem - napisał Krzysztof Grudziński wskazując nowe miejsce usytuowane przy ulicy Fieldorfa-Komorowskiego, w miejscu gdzie znajdowały się m.in. hurtownie spożywcze.

Na zapytanie odpowiedziała prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 30 października 2020 r. nr XXII - 428/20 dotyczącą zmiany lokalizacji kontenera do pobrań materiału biologicznego w celu przeprowadzenia testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, informuję że w chwili obecnej nie jest rozważana zmiana jego lokalizacji. Kontener został postawiony na prośbę Starostwa Powiatowego w Świdnicy właśnie w tym miejscu, aby zapewnić pracującym tam osobom dostęp do toalet i bieżącej wody. Kontener podłączony jest również do zasilania. Osoby oczekujące w kolejce na badanie przestrzegają zasad bezpieczeństwa tj. zachowania dystansu społecznego oraz zasłoniętych ust i nosa. Dla oczekujących w kolejce została udostępniona toaleta przenośna, która jest w ciągu dnia kilkakrotnie dezynfekowana. Proponowana przez Pana nowa lokalizacja dla kontenera tj. przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa, jest niewłaściwa z uwagi na brak toalet i bieżącej wody. Pracownicy punktu pobrań reprezentują służby działające w największym zagrożeniu a obecna lokalizacja zapewnia im niezbędne warunki wykonywania swojej pracy. Z uwagi na fakt, iż wejście do USC jest zamknięte klienci Urzędu Stanu Cywilnego i Urzędu Miejskiego wchodzą wejściem głównym. Przy wejściu głównym udostępnione zostały jednorazowe rękawiczki i płyny dezynfekujące. Nad prawidłowym przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa przez wchodzących na teren urzędu czuwa wyznaczony pracownik. Podjęte działania mają na celu zapewnić bezpieczeństwo i komfort zarówno tym, którzy przychodzą do Urzędu, ale również tym, którzy poddają się testom. Przy tak dużym wzroście ilości osób zakażonych koronawirusem, każdy z nas może znaleźć się w sytuacji konieczności poddania się testom - czytamy w odpowiedzi.

Badania w punkcie przy USC można zrobić od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do wyczerpania zestawów.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 11 godz temu
4
poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe