komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Regularne treningi curlingu w Świdnicy!

wtorek, 3.12.2019 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 682
kategorie artykułu:

Curling to fascynująca zimowa, zespołowa dyscyplina olimpijska, która zdobywa coraz większą popularność, także w Polsce. Teraz będzie można spróbować swoich sił w curlingu również w Świdnicy. Grupa entuzjastów rozpoczyna regularne treningi na lodowisku w Świdnicy i zaprasza wszystkich zainteresowanych. Treningi będą odbywać się w środy o godzinie 21:30. 

- W curling może grać każdy i w zasadzie w każdym wieku. Na turniejach towarzyskich rywalizują ze sobą mężczyźni, kobiety, dzieci i niepełnosprawni na wózkach. Najstarszy medalista Igrzysk Olimpijskich miał 59 lat. To bardzo towarzyska gra. W zawodach przyjęło się, że po meczu zwycięzcy zapraszają rywali do baru – opowiada Bartosz Łobaza.

32-latek z Wałbrzycha pracuje w Świdnicy, a gra w klubie z… Sopotu. Jest też reprezentantem Polski, z którą przed dwoma lat wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy Dywizji B, co dało historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tydzień temu wraz z drużyną zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Dywizji B i zapewnił tym samym prawo do udziały w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata.. W Polsce warunki do uprawiania curlingu są skromne. Istnieje tylko jedna profesjonalna hala w Łodzi. Mimo trudności drużyn przybywa. Rozgrywki ligowe PFKC odbywają się na trzech poziomach. W najwyższej lisze występuje osiem drużyn. Na świecie największą popularność curling cieszy się w Kanadzie, gdzie zarejestrowanych jest około 900 tysięcy zawodników!

Już po pół godzinie instruktażu i nauczeniu się podstawowych zasad można grać i czerpać z tego satysfakcję. Jeżeli ktoś uważa, że to nie jest sport dla niego, to niech najpierw przyjdzie i spróbuje, bo curling może spodobać się każdemu. Mam również nadzieję, że uda się stworzyć klub curlingowy, którego aktualnie nie ma na Dolnym Śląsku – podsumowuje Bartosz Łobaza

Zajęcia będą prowadzone przez Bartosza i doświadczonych zawodników. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Wystarczy zabrać ze sobą buty sportowe, ciepłe skarpety i spodnie które nie będą krępowały ruchów. Opłata za trening wynosić będzie 20zł dla osób dorosłych oraz 5zł dla juniorów (do 21 roku życia)

Foto (C) WCF fot. Richard Gray Bartosz Łobaza z prawej

 

Wasze komentarze

środa, 5.8.2020 14:55
1
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:18
poniedziałek, 3.8.2020 08:55
niedziela, 2.8.2020 09:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra