komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 31 maja 2020

Anieli, Petroneli

Remont potoku Młynówka

czwartek, 26.3.2020 12:06 , komentarze: 0 , odsłony: 364
kategorie artykułu:

Zakończył się remont potoku Młynówka. Roboty budowlane przeprowadziła firma "Kanalizacja - Jan Marciniszyn". Łączny ich koszt wyniósł ok. 85 tys. zł. Wymieniono 128 metrów przewężonych odcinków kanału na rury o średnicy 400 mm, jedną studnię rewizyjną, a siedem  z nich wyremontowano. W studniach wykonano kinety uniemożliwiające swobodny przepływ wody, co w znaczny sposób zmniejszyło straty i podniosło wydajność przepływu.

Potok Młynówka doprowadza wodę z rzeki Bystrzycy do zespołu basenów przy ul. Śląskiej oraz do zbiornika Witoszówka w Parku Centralnym. W ubiegłym roku ze względu na suszę, w okresie letnim zbiornik nie był zasilany z naturalnego dopływu, czyli z potoku, co powodowało systematyczne obniżanie poziomu wody, a w konsekwencji także czasowe wyłączenia fontann w parku. 

- Remont ten był konieczny, gdyż przepływ wody w Młynówce był ograniczony ze względu na przewężenia rurociągu na trzech skanalizowanych odcinkach, a także z powodu korzeni drzew wrastających w rurociąg w dwóch miejscach – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

Prace polegające na usunięciu korzeni drzew z rurociągu oraz oczyszczenie i odmulenie 295 metrowego odcinka otwartego od ujścia zbiornika do Fleszy Nowomłyńskiej wykonało Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 24.5.2020 10:20
piątek, 22.5.2020 13:26
środa, 20.5.2020 12:05
poniedziałek, 18.5.2020 14:35
1
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele