komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 czerwca 2020

Norberta, Laurentego

Remonty chodników na terenach wiejskich

poniedziałek, 18.5.2020 11:53 , komentarze: 0 , odsłony: 175
kategorie artykułu:

Kontynuowane są prace przy remoncie chodników na terenach wiejskich. Prace zakończyły się już w Zastrużu, a niebawem nowy chodnik powstanie także przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach.

Inwestycje realizowane są w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa chodników przy drogach gminnych”. Prace obejmować będą także swoim zakresem wykonanie wpustów ulicznych wraz z dopływem i odpływem oraz montaż nowych krawężników i obrzeży betonowych we wskazanych miejscach.

- Podpisaliśmy umowy na przebudowę kolejnych chodników na terenach wiejskich. Do dyspozycji mieszkańców oddany został już chodnik w Zastrużu, wyremontowany na odcinku od szkoły w kierunku Pyszczyna. Niebawem rozpoczną się prace przy remoncie chodnika w Mrowinach, a w następnej kolejności czeka jeszcze przebudowa starego chodnika przy ul. Świdnickiej w Wierzbnej – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W Zastrużu powstał chodnik o długości 107 metrów bieżących. W Mrowinach natomiast, gdzie niebawem rozpoczną się prace, do użytku mieszkańców oddany zostanie nowy ciąg pieszy o długości 252 metrów bieżących. Remonty chodników finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz ze środków funduszu sołeckiego. Chodniki powstają w miejscach wytypowanych przez mieszkańców wsi.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 16 min temu
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
czwartek, 4.6.2020 12:21
czwartek, 4.6.2020 12:18
czwartek, 4.6.2020 11:26
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica