komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 27 lutego 2020

Gabriela, Anastazji

Robert Korólczyk przeczytał bajki dzieciom ze szpitala Latawiec [FOTO]

poniedziałek, 20.1.2020 14:45 , odsłony: 4370
kategorie artykułu:

20 stycznia na oddziale dziecięcym świdnickiego szpitala "Latawiec" odbyło się czytanie dla dzieci, w którym wziął udział m.in znany artysta kabaretowy - Robert Korólczyk oraz  Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego. Okazją do tego wydarzenia było otwarcie pierwszej w mieście Zaczytanej Biblioteki, której mecenasem są Polskie Koleje Państwowe.

- Fundacja "Zaczytani.org" jeździ po całej Polsce i wyposaża szpitale, hospicja i domy dziecka w półeczki, z których dzieci mogą zabierać książki ze sobą. Jesteśmy dzisiaj w świdnickim szpitalu, właśnie po to, aby otworzyć taką nietypową bibliotekę - mówi Katarzyna Nawrocka, rzecznik prasowy fundacji Zaczytani.org.

- Wszyscy mówimy o tym, że warto czytać, ale przede wszystkim warto czytać tym najmniejszym. To właśnie budzi w dzieciach wrażliwość i wyobraźnię. Wszystkie bajki dla dzieci, zwłaszcza na początku życia, kiedy mamy najpiękniejszą wyobraźnię mogą ją jeszcze bardziej kształtować. Takie akcje są piękne i oby było ich jak najwięcej - powiedział Robert Korólczyk, współtwórca Kabaretu Młodych Panów.

- Jestem bardzo wdzięczna fundacji "Zaczytani.org" oraz Robertowi Korólczykowi za to, że zdecydowali się dzisiaj wspólnie z nami czytać bajki dla najmłodszych i na pewno umilili im tym czas. Bajkoterapia jest zawsze wskazana, jest to jedna z form terapii, ale także codzienne czytanie bajek przez rodziców, dziadków jest nieocenione i służy rozwojowi dziecka - powiedziała Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego. 

 
wczoraj, 15 godz temu
3
wtorek, 25.2.2020 10:55
poniedziałek, 24.2.2020 08:35
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT