Roman Bosski o profilaktyce w Świebodzicach

czwartek, 20.10.2022 14:25 253 0

W środę (19 października) w hali sportowo-widowiskowej świebodzickiego OSiR’u odbyły się pierwsze tego typu w naszym mieście warsztaty profilaktyczne dla młodzieży, które zgromadziły blisko 700 uczestników ze świebodzickich szkół. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Bona Fide Świebodzice, natomiast koordynatorem Maciej Więcek Kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich z Sądu Rejonowego w Świdnicy, a sfinansowane zostało z budżetu Gminy Świebodzice.

 Znany polski artysta raper Roman Bosski – pomysłodawca i prezes Drużyny Mistrzów zaprezentował podczas warsztatów motywacyjno – sportowych, jak poprzez muzykę (hip-hop), sport i edukację kształtować pozytywne postawy rozwoju osobowego wśród młodzieży. Opowiedział historię swojego rozwoju, a także pokazał na własnych przykładach związanych ze światem muzyki, jak najlepiej wyciągać wnioski i dążyć do szczęścia.

Oprócz Romana Bosskiego wystąpił jeszcze dobrze wszystkim znany Mariusz Cieśliński, udzielił rad, jak trenować i przełamywać słabości.

Tematyką spotkania były:

  • profilaktyka uzależnień (dopalacze, narkotyki, alkohol, multimedia, Internet, przemoc, hazard etc.),
  • problematyka przemocy, cyberprzemocy, Internetu i multimediów,
  • rozwój osobowy, samorealizacja, doradztwo zawodowe,
  • świadome budowanie sukcesu na bazie zainteresowań i talentów,
  • promocja pozytywnych wartości poprzez sport, muzykę, pasję,
  • sposoby radzenia sobie z depresją, wykluczeniem, osamotnieniem, brakiem motywacji, brakiem wartościowych autorytetów.

 Podczas spotkania Raper wykonał mini koncert hip-hopowy z utworami dedykowanymi poruszanej problematyce. Występ muzyczny zawierał także oprawę video w postaci teledysków do danych utworów.
Warsztaty  dostarczyły niezapomnianych wrażeń, a co najistotniejsze  skłoniły uczestników do refleksji nad własnym życiem.
Nie obeszło się bez gromkich braw, autografów oraz pamiątkowych zdjęć.

foto - UM Świebodzice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)