komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Łażanach na półmetku

środa, 3.6.2020 11:46 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

Mieszkańcy Łażan czekają na zakończenie prac przy rozbudowie świetlicy wiejskiej w Łażanach.

Roboty, które rozpoczęły się kilka miesięcy temu są już na półmetku. Świetlica rozbudowana została o dodatkowy budynek, gotowa jest również jego elewacja, a w tej chwili trwają prace wewnątrz samego obiektu. Wyremontowany obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Ta część prac, którą w tej chwili realizujemy, przebiega zgodnie z harmonogramem. W planach jest także wymiana dachu na starej części świetlicy oraz remont pierwszego piętra. Prace te miały być wcześniej realizowane, ale wciąż czekamy na potwierdzenie z Urzędu Marszałkowskiego o przyznanej dotacji z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” na ten zakres robót. Dopiero wtedy będziemy mogli rozpocząć procedury przetargowe. Pierwsza część prac ma potrwać do końca września i wówczas tak rozbudową świetlicę oddamy do użytku naszym mieszkańcom. Trudno powiedzieć, jak długo jeszcze będziemy czekać na oficjalne informacje z Urzędu Marszałkowskiego, dlatego obiekt, po zakończeniu pierwszego etapu prac, zostanie udostępniony – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Remont świetlicy jest finansowany ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Koszt remontu to ponad 800 tysięcy złotych, a przyznane dofinansowanie wynosi 500.000,00 złotych. Obiektem zarządzać będzie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które już dziś planuje tutaj, realizację wielu nowych i ciekawych zajęć. Oprócz typowych spotkań, zebrań i zabaw, świetlica będzie również przeznaczona na użytek Klubu Sportowego „Zryw Łażany”, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
piątek, 3.7.2020 08:19
piątek, 3.7.2020 08:03
wtorek, 30.6.2020 16:50
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec