komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 23 stycznia 2021

Ildefonsa, Rajmunda

Rozdawała maseczki mieszkańcom. Prokuratura śledztwo umorzyła, przestępstwa nie było

piątek, 8.1.2021 09:52 , komentarze: 7 , odsłony: 1599
kategorie artykułu:

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy nie dopatrzyła się znamion przestępstwa w postępowania dyrektorki MDK w Świebodzicach Katarzyny Woźniak, która w połowie kwietnia 2020 roku wraz z pracownikami rozdawała darmowe maseczki dla mieszkańców.

Przypomnijmy.

Katarzyna Woźniak, dyrektorka świebodzickiego MDK-u wraz z pracownikami rozdawała za darmo w połowie kwietnia maseczki mieszkańcom miasta. To nie spodobało się jednemu z radnych, który opisał zdarzenie na lokalnym portalu. Całością zajął się sanepid oraz prokuratura. Radny Sebastian Biały, były asystent w biurze posła Ireneusza Zyski z PiS-u, stwierdził bowiem, że mieszkańcy nie zachowali należytego odstępu czym narazili się na rozprzestrzenianie koronawirusa. Sprawą zajął się więc sanepid, który finalnie nałożył na szefową MDK-u karę w wysokości 10 tysięcy złotych. Znajomi i przyjaciele dyrektorki MDK postanowili pomóc kobiecie w zapłacie kary i zorganizowali zrzutkę na jednym z portali. Całość środków udało się zebrać bardzo  szybko a nadwyżkę dyrektorka przekazała na rzecz chorej mieszkanki miasta. Śledztwo wszczęła prokuratura.

Finalnie sprawa została umorzona. Prokuratorzy nie dopatrzyli się w postępowaniu dyrektorki znamion przestępstwa. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring. Sprawdzali drobiazgowo nawet czy osoby przebywające wówczas na kwarantannie lub te z pozytywnym wynikiem na koronawirusa nie brały udział w całej akcji.

- Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by zachować zasady reżimu sanitarnego: wszyscy uczestnicy mieli maseczki, zachowano odstępy. W trakcie akcji podawano z radiowęzła komunikaty epidemiologiczne, kilka razy pojawił się tam także patrol policji, który nie dopatrzył się niczego niestosownego. Mając na uwadze powyższe doszliśmy do konkluzji, że w momencie rozdawania maseczek nie sprowadzono na uczestników zagrożenia epidemicznego - komentuje szef świdnickiej prokuratury, Marek Rusin. - I śledztwo umorzyliśmy.

 

Wasze komentarze

PiS pozbywa się KOMEDIANTÓW.
piątek, 08.01.2021 14:26 autor: TERAZ czas na OPOZYCJĘ
Opozycja to większość komediantów.
piątek, 08.01.2021 14:29 autor: Aneta
poniedziałek, 4.1.2021 09:00
2
poniedziałek, 28.12.2020 09:32
1
czwartek, 24.12.2020 08:00
2
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele