komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 9 lipca 2020

Lukrecji, Weroniki

Ruszyła przebudowa ul. 3 Maja

piątek, 29.5.2020 11:40 , komentarze: 0 , odsłony: 262
kategorie artykułu:

Rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ul. 3 Maja w Strzegomiu. Wykonawcą robót budowlanych jest firma MAT-BRUK ze Świdnicy. Koszt robót budowlanych wynosi ok. 1,2 mln zł, a planowany termin zakończenia prac to koniec października br.Po wykonaniu prac przygotowawczych tj. zatwierdzeniu i wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu i uzyskaniu zgody konserwatora zabytków na prowadzenie prac, rozpoczęła się realizacja robót w terenie. Do końca października będą występować utrudnienia w komunikacji. W załączeniu plansza organizacji ruchu zastępczego dla ul. 3 Maja w Strzegomiu.

- Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada połówkowe zamykanie odcinków jezdni. Odcinki będą miały długość od 100 m do 200 m i będą obejmowały połowę szerokości jezdni, aby możliwy był lokalny ruch dla mieszkańców. Miedzy zamkniętymi odcinkami możliwe będzie mijanie się pojazdów - informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w UM w Strzegomiu.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do zamknięcia południowej strony ulicy w celu likwidacji rowu i wykonania w jego miejscu odcinków kanalizacji deszczowej. Po wykonaniu podbudowy drogi i chodnika nad dawnym rowem, zostanie poprowadzony po niej ruch. Zostanie zamknięta północna połowa, aby przebudować ją wraz z nawierzchnią. Ostatnią fazą przebudowy będzie ułożenie nawierzchni południowej połowy jezdni i chodnika.

Prace rozpoczęły się od środkowego odcinka ulicy tj. od wiaduktu drogi krajowej nr 5 do posesji nr 8.

 

Wasze komentarze

środa, 8.7.2020 10:48
środa, 8.7.2020 10:44
wtorek, 7.7.2020 13:44
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele