komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


Ruszyły zapisy na pidżamowy bieg!

poniedziałek, 10.2.2020 10:15 , komentarze: 2 , odsłony: 1587
kategorie artykułu:

Najbardziej kolorowa impreza w Świdnicy ponownie umili czerwcową niedzielę mieszkańcom i sportowcom z naszego powiatu. Czwarta edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się 28 czerwca na Osiedlu Zawiszów. Dziś ruszyły zapisy!

Bieg Budzika to jedyne takie wydarzenie w naszej okolicy. Zawodnicy biegają w pidżamach i strojach superbohaterów, a na terenie Hali Sportowej i Stadionu Lekkoatletycznego „Zawiszów” co roku czekają na wszystkich dmuchańce, pyszne ciasta, licytacje i wiele innych atrakcji.

Robimy to z myślą o lokalnej społeczności – podkreśla Anna Jaworska, prezes świdnickiego Stowarzyszenia „Budzik” i dyrektor biegu. – Naszym wydarzeniom zawsze towarzyszy cel charytatywny i tak też będzie w tym roku. Na razie jednak dozujemy informacje, a nazwiska dzieci, którym będziemy pomagać w tym roku podamy za jakiś czas.

Organizatorzy nie ujawniają też wszystkich szczegółów dotyczących przewidzianych atrakcji. – Zapewniamy jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie – uspokaja Justyna Wojciechowska, członek świdnickiego stowarzyszenia. – To będzie, jak co roku, impreza dla zawodowców i amatorów biegania, ale także całych rodzin. Chcemy zjednoczyć naszą społeczność na wspólnej zabawie, która przyniesie też konkretny cel – pomoc potrzebującym dzieciom. Podczas tegorocznego Biegu Budzika odbędą się oczywiście licytacje, loteria, a na terenie naszego pidżamowego miasteczka staną dmuchańce czy trampoliny dla dzieci.

Czwarta już edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca. Rozpoczną ją biegi dla dzieci, których start przewidziano na godzinę 10:30. Bieg główny, którego trasa będzie biegła przez Park Strzelnica, wystartuje o godzinie 12:00, a 5 minut później ruszy Nordic Walking. Organizatorzy biegu ruszyli dziś z zapisami. – Od ostatniej edycji podjęliśmy dużo ważnych decyzji, które znacznie usprawnią naszą pracę, a to przełoży się na wygodę zawodników – mówi Natalia Budzyńska, wiceprezes Stowarzyszenia „Budzik”. – Dziś oficjalnie wystartowaliśmy z zapisami i to z wielkim przytupem! Mamy własną stronę, na której każdy znajdzie najważniejsze informacje, listę zawodników, galerie z poprzednich lat, ale co najważniejsze – zapisze się na nasze wydarzenie. Jesteśmy jedynymi w regionie, którzy oferują to swoim zawodnikom.

Podczas ubiegłorocznej imprezy organizatorom udało się zebrać 12 tys. złotych na leczenie dwójki dzieci – Julii i Gracjana. Wspierało ich w tym wiele osób, m.in. Jurek Owsiak, Robert Korólczyk czy Joanna Przetakiewicz. Czy w tym roku uda się przewyższyć tę kwotę? – Liczymy na to z całych serc, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do zapisywania się na biegi – mówią organizatorzy. – Niech wszyscy świdniczanie zarezerwują sobie czas na ostatnią niedzielę czerwca, wskoczą w pidżamy i wspólnie z nami świętują rozpoczęcie wakacji!

Stowarzyszenie „Budzik” przewidziało dla uczestników trzy formuły: Bieg Główny i Nordic Walking trasą o długości około 6 km (dla roczników 2003-2005 około 3 km) oraz biegi dla dzieci, w których długości wynoszą od 50 do 800 m. Najmłodsi zawodnicy mogą mieć 3 latka, a najstarsi… - Nie przewidujemy górnej granicy! – dodają z uśmiechem organizatorzy. Zapisy prowadzone są na stronie www.bieg.stowarzyszenie-budzik.pl. Tam również dostępne są wszystkie regulaminy. Zapraszamy!

 

Wasze komentarze

Raczej biegi będą odwołane...
poniedziałek, 23.03.2020 13:50 autor:
Pan radny Żurek staje się już...
poniedziałek, 10.02.2020 12:35 autor: zupa
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia