komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 9 kwietnia 2020

Marii, Dymitra

Są oferty na przebudowę basenu letniego. Rozstrzygnięcia przetargu brak

czwartek, 20.2.2020 09:04 , komentarze: 4 , odsłony: 2137
kategorie artykułu:

Po zeszłorocznym (kolejnym) unieważnieniu przetargu na gruntowną modernizację basenu otwartego przy ulicy Śląskiej w Świdnicy ŚPWiK w październiku rozpisało kolejne postępowanie. Swoje oferty złożyło pięć firm, ale póki co nie wyłoniono żadnego wykonawcy.

W lutym 2018 roku postępowanie zostało unieważnione ze względu na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie. Miało to być podyktowane narzuconym przez rząd regulatorem cen, który pozbawił samorządy i przedsiębiorstwa wodociągowe autonomii w decydowaniu o cenach wody. W październiku tego samego roku do nowego przetargu stanęła tylko jedna firma, chcąca zmodernizować basen, ale za kwotę znacząco przekraczającą budżet ŚPWiK. Postępowanie unieważniono.

W marcu 2019 roku spółka kolejny raz rozpisała przetarg. Tym razem nie znalazł się żaden chętny do przeprowadzenia prac. Do podobnej sytuacji doszło także w maju. Kąpielisko w fatalnym stanie, w czasie sezonu letniego było więc czynne. 

Termin składania ofert do ostatniego przetargu minął 19 listopada. Sesja otwarcia odbyła się natomiast 26 listopada. Do tej pory jednak postępowanie nie zostało rozstrzygnięte.

- Procedura przetargowa cały czas trwa, rozstrzygnięcia należy spodziewać się maksymalnie w III dekadzie marca - wyjaśnia lakonicznie rzecznik spółki, Witold Tomkiewicz.

Przypomnijmy zakres prac:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i budowa stalowych niecek basenów zewnętrznych (sportowego, rekreacyjnych, brodzika dla dzieci) o powierzchni lustra wody ok. 3110 m2 wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów wypoczynkowych wraz z żaglami solarnymi, plaży piaszczystej, trybun terenowych, altan wypoczynkowych, wieży ratowniczej, przebieralni terenowych, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną (ciągi piesze, dojazd techniczny, plac techniczny), techniczną (niezbędne sieci, przyłącza, instalacje) małą architekturą, nasadzeniami zieleni niskiej i wysokiej.

ŚPWiK chce przeznaczyć na ten cel ok.40 milionów złotych brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2023 roku.

***

Basen przy Śląskiej powstał w 1927 roku równolegle ze stadionem miejskim.  Posiadał on dwie niecki kąpielowe i brodzik dla dzieci. Był jednym z najnowocześniejszych na całym Dolnym Śląsku i jednym z największych. Przez ostatnich 60 lat nie wykonano na nim jednak żadnego remontu. Dlatego stan dzisiejszego kąpieliska letniego oceniany jest nie tylko przez ekspertów, ale i użytkowników jako fatalny.  Pomimo tego, co roku kompleks odwiedza ponad 30 tysięcy osób. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.4.2020 15:41
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele