komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 7 kwietnia 2020

Rufina, Celestyna

Są oferty na przebudowę basenu letniego. Rozstrzygnięcia przetargu brak

czwartek, 20.2.2020 09:04 , komentarze: 4 , odsłony: 2132
kategorie artykułu:

Po zeszłorocznym (kolejnym) unieważnieniu przetargu na gruntowną modernizację basenu otwartego przy ulicy Śląskiej w Świdnicy ŚPWiK w październiku rozpisało kolejne postępowanie. Swoje oferty złożyło pięć firm, ale póki co nie wyłoniono żadnego wykonawcy.

W lutym 2018 roku postępowanie zostało unieważnione ze względu na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie. Miało to być podyktowane narzuconym przez rząd regulatorem cen, który pozbawił samorządy i przedsiębiorstwa wodociągowe autonomii w decydowaniu o cenach wody. W październiku tego samego roku do nowego przetargu stanęła tylko jedna firma, chcąca zmodernizować basen, ale za kwotę znacząco przekraczającą budżet ŚPWiK. Postępowanie unieważniono.

W marcu 2019 roku spółka kolejny raz rozpisała przetarg. Tym razem nie znalazł się żaden chętny do przeprowadzenia prac. Do podobnej sytuacji doszło także w maju. Kąpielisko w fatalnym stanie, w czasie sezonu letniego było więc czynne. 

Termin składania ofert do ostatniego przetargu minął 19 listopada. Sesja otwarcia odbyła się natomiast 26 listopada. Do tej pory jednak postępowanie nie zostało rozstrzygnięte.

- Procedura przetargowa cały czas trwa, rozstrzygnięcia należy spodziewać się maksymalnie w III dekadzie marca - wyjaśnia lakonicznie rzecznik spółki, Witold Tomkiewicz.

Przypomnijmy zakres prac:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i budowa stalowych niecek basenów zewnętrznych (sportowego, rekreacyjnych, brodzika dla dzieci) o powierzchni lustra wody ok. 3110 m2 wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów wypoczynkowych wraz z żaglami solarnymi, plaży piaszczystej, trybun terenowych, altan wypoczynkowych, wieży ratowniczej, przebieralni terenowych, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną (ciągi piesze, dojazd techniczny, plac techniczny), techniczną (niezbędne sieci, przyłącza, instalacje) małą architekturą, nasadzeniami zieleni niskiej i wysokiej.

ŚPWiK chce przeznaczyć na ten cel ok.40 milionów złotych brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2023 roku.

***

Basen przy Śląskiej powstał w 1927 roku równolegle ze stadionem miejskim.  Posiadał on dwie niecki kąpielowe i brodzik dla dzieci. Był jednym z najnowocześniejszych na całym Dolnym Śląsku i jednym z największych. Przez ostatnich 60 lat nie wykonano na nim jednak żadnego remontu. Dlatego stan dzisiejszego kąpieliska letniego oceniany jest nie tylko przez ekspertów, ale i użytkowników jako fatalny.  Pomimo tego, co roku kompleks odwiedza ponad 30 tysięcy osób. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.4.2020 10:57
13
niedziela, 5.4.2020 15:05
niedziela, 5.4.2020 14:29
5
niedziela, 5.4.2020 08:58
5
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia