komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 sierpnia 2019

Apolinarego, Filipa

Są oferty na zakup autobusów elektrycznych

wtorek, 13.8.2019 08:23 , komentarze: 0 , odsłony: 902
kategorie artykułu:

Udało się poskładać w całość skomplikowaną układankę związaną z pierwszym w historii Świdnicy przetargiem na dostawę autobusów o napędzie elektrycznym. Wczoraj otwarto oferty w ogłoszonym przez świdnickie MPK przetargu na budowę trafostacji średniego napięcia, dostawę ładowarek i dwóch autobusów.

Było to już trzecie postępowanie, tym razem skonstruowane na nieco innych zasadach niż poprzednie: po analizie zgłaszanych w postępowaniu przetargowym pytań, wniosków z ogłoszonych po nieudanym pierwszym przetargu negocjacji, zarząd MPK zdecydował się rozdzielić pierwotny przetarg na dostawę autobusów wraz z ładowarkami na dwa specjalistyczne: na dostawę autobusów i dostawę ładowarek. Plan przyniósł efekt w postaci trzech ofert na budowę trafostacji, dwóch na  dostawę ładowarek i dwóch na dostawę autobusów.

- Do każdego z przetargów stanęli oferenci i złożyli oferty, które w ciągu najbliższego tygodnia będą poddawane analizie – mówi Tomasz Kurzawa, prezes Zarządu MPK Świdnica. - Na razie wiemy jedno – na pewno uda się w drodze tego postępowania wyłonić wykonawcę trafostacji oraz dostawcę autobusów i infrastruktury, gdyż wśród ofert, które napłynęły są mieszczące się w budżecie inwestycji. Przetarg był skomplikowany, bo z jednej strony wiązała nas umowa na dofinansowanie z NFOŚ, a z drugiej mieliśmy do czynienia z płynną sytuacją na bardzo żywiołowo rozwijającym się rynku eko-transportu – wyjaśnia Tomasz Kurzawa.

Do walki o dostarczenie pierwszych dwóch autobusów, które w Świdnicy rozpoczną erę ekologicznego transportu miejskiego stanęli giganci elektromobilności: podpoznański Solaris oraz szwedzkie Volvo.
Przypomnijmy, że dofinansowanie jakie uzyskało MPK z programu Gepard pozwoli na zakup dwóch dwunastometrowych autobusów elektrycznych o standardzie wyposażenia identycznym jak w 9 pojazdach włączonych w lipcu 2018 do eksploatacji. Do tego kupiona i zamontowana zostanie dwustanowiskowa stacja ładowania typu plug-in, do długiego ładowania podczas postoju nocnego w zajezdni oraz jedną stację szybkiego ładowania typu pantograf do podładowywana baterii autobusów w ciągu dnia.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 36 min temu
2
czwartek, 22.8.2019 08:58
4
czwartek, 22.8.2019 08:19
6
środa, 21.8.2019 15:07
1
środa, 21.8.2019 14:22
wtorek, 20.8.2019 18:29
poniedziałek, 19.8.2019 13:18
1
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D