komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Są oferty na zakup autobusów elektrycznych

wtorek, 13.8.2019 08:23 , komentarze: 0 , odsłony: 1256
kategorie artykułu:

Udało się poskładać w całość skomplikowaną układankę związaną z pierwszym w historii Świdnicy przetargiem na dostawę autobusów o napędzie elektrycznym. Wczoraj otwarto oferty w ogłoszonym przez świdnickie MPK przetargu na budowę trafostacji średniego napięcia, dostawę ładowarek i dwóch autobusów.

Było to już trzecie postępowanie, tym razem skonstruowane na nieco innych zasadach niż poprzednie: po analizie zgłaszanych w postępowaniu przetargowym pytań, wniosków z ogłoszonych po nieudanym pierwszym przetargu negocjacji, zarząd MPK zdecydował się rozdzielić pierwotny przetarg na dostawę autobusów wraz z ładowarkami na dwa specjalistyczne: na dostawę autobusów i dostawę ładowarek. Plan przyniósł efekt w postaci trzech ofert na budowę trafostacji, dwóch na  dostawę ładowarek i dwóch na dostawę autobusów.

- Do każdego z przetargów stanęli oferenci i złożyli oferty, które w ciągu najbliższego tygodnia będą poddawane analizie – mówi Tomasz Kurzawa, prezes Zarządu MPK Świdnica. - Na razie wiemy jedno – na pewno uda się w drodze tego postępowania wyłonić wykonawcę trafostacji oraz dostawcę autobusów i infrastruktury, gdyż wśród ofert, które napłynęły są mieszczące się w budżecie inwestycji. Przetarg był skomplikowany, bo z jednej strony wiązała nas umowa na dofinansowanie z NFOŚ, a z drugiej mieliśmy do czynienia z płynną sytuacją na bardzo żywiołowo rozwijającym się rynku eko-transportu – wyjaśnia Tomasz Kurzawa.

Do walki o dostarczenie pierwszych dwóch autobusów, które w Świdnicy rozpoczną erę ekologicznego transportu miejskiego stanęli giganci elektromobilności: podpoznański Solaris oraz szwedzkie Volvo.
Przypomnijmy, że dofinansowanie jakie uzyskało MPK z programu Gepard pozwoli na zakup dwóch dwunastometrowych autobusów elektrycznych o standardzie wyposażenia identycznym jak w 9 pojazdach włączonych w lipcu 2018 do eksploatacji. Do tego kupiona i zamontowana zostanie dwustanowiskowa stacja ładowania typu plug-in, do długiego ładowania podczas postoju nocnego w zajezdni oraz jedną stację szybkiego ładowania typu pantograf do podładowywana baterii autobusów w ciągu dnia.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra