komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

Seniorka z zanikami pamięci i obywatelskie zatrzymanie

wtorek, 12.3.2019 10:12 , komentarze: 1 , odsłony: 1451
kategorie artykułu:

149 interwencji w minionym tygodniu przeprowadziła świdnicka Straż Miejska. Funkcjonariusze wzywani byli m.in. do zatrzymania obywatelskiego, starszej kobiety, która straciła orientację oraz wyprowadzania czworonogów na plac zabaw.

1.03.2019r. o godz. 10:20 operator monitoringu powiadomił dyżurnego straży miejskiej, iż do Rynku wjechał pojazd firmy kurierskiej pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze świetlnym. Sytuacja był wyjątkowo niebezpieczna, gdyż czerwone światło oznacza możliwość podniesienia mechanicznego słupka ograniczającego wjazd w ten rejon. Na szczęście tym razem nie doszło do kolizji. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

1.03.2019r. o godz. 18:00 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące starszej kobiety przebywającej w jednym ze sklepów na Placu Grunwaldzkim. Osoba ta nie wiedziała jak się nazywa, ani też gdzie zamieszkuje. Po dłuższej rozmowie z przybyłymi na miejsce strażnikami, udało się ustalić personalia kobiety. Okazało się, że starsza pani miewa zaniki pamięci i czasami dochodzi do takich sytuacji. Kobietę odwieziono do domu, o sytuacji powiadomiono również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.   

2.03.2019r. o godz.01:12 operator monitoringu wizyjnego zaobserwował na Placu Grunwaldzkim niecodzienne zdarzenie z udziałem dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał na bruku, natomiast drugi siedział na nim uniemożliwiając podniesienie się. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy straży miejskiej. Na miejscu ustalono, że leżący na bruku mężczyzna był sprawcą zniszczenia donicy z iglakiem. Drugi mężczyzna wykazał się właściwą postawą i zatrzymał chuligana.  Mamy nadzieję, iż wysoka kara jaką otrzymał sprawca na ten czyn zniechęci go w przyszłości do takich zachowań.

6.03.2019r. o godz.6:58 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu w rejonie ulicy Wrocławskiej 30. Kłęby czarnego dymu wydobywały się z komina pobliskiego budynku. W takich przypadkach strażnicy upoważnieni są do kontroli paleniska i opału w nieruchomości, gdzie podejrzewamy spalanie odpadów. W tym przypadku okazało się, że spalany był wyłącznie węgiel kamienny. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Czasy gdy piece domowe traktowano jak przydomowe spalarnie odpadów odeszły już dawno w niebyt. Niestety węgiel kamienny nie jest paliwem ekologicznym i poważnie uprzykrza życie mieszkańcom naszego miasta. Światełkiem w tunelu jest fakt, iż w ramach modernizacji ogrzewania, w Świdnicy w 1500 lokali zlikwidowano piece węglowe i zastąpiono je gazowymi.   

7.03.2019r. o godz.24:17 dwóch mężczyzn przebywających w świdnickim Rynku nie bacząc na dobry obyczaj, postanowiło załatwić swoje potrzeby fizjologiczne bezpośrednio przy jednej z kamienic. Już po 3 minutach patrol straży miejskiej (zaalarmowany przez operatora monitoringu wizyjnego) wyjaśnił obu panom, iż do załatwiania takich potrzeb służą toalety publiczne. Lekcja ta była dość kosztowna, gdyż obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

7.03.2019r. o godz. 16:10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy  otrzymał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu i wyprowadzania psów na plac zabaw przy ulicy Księżnej Jadwigi. Przybyły na miejsce patrol zastał tam mężczyznę pijącego piwo. Został on ukarany mandatem karnym. Druga osoba zdążyła oddalić się z tego miejsca.

 

Wasze komentarze


środa, 22.5.2019 09:36
4
środa, 22.5.2019 08:15
poniedziałek, 20.5.2019 18:25
4
poniedziałek, 20.5.2019 15:01
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork