komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 9 grudnia 2019

Wiesława, Leokadii

Smak życia - droga od kuchni regionalnej do kuchni fusion

poniedziałek, 18.11.2019 09:09 , komentarze: 0 , odsłony: 160
kategorie artykułu:

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy zrealizowali Projekt "Smak życia - droga od kuchni regionalnej do kuchni fusion" ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. W ramach wymiany uczniowie nabyli wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie realizując wspólny harmonogram z grupą projektową z Ukrainy. Razem spędzili czas zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie poznając kulturę, obyczaje, historię, dzieląc się soją wiedzą i umiejętnościami, tworząc i kreując jakość we współczesnym szkolnictwie. 

W ramach wymiany zorganizowano zajęcia warsztatowe, zawodoznawcze, szkolenia, pogadanki, wykłady tematyczne dotyczące żywienia i dietetyki. Nie zabrakło narodowych akcentów - zarówno po polskiej, jak i ukraińskiej stronie.

- Współczesna szkoła, to szkoła kreatywna i innowacyjna, dlatego staramy się pobudzać do myślenia i namawiamy do spełniania marzeń. Każde doświadczenie to krok naprzód, w życie, które czeka na ludzi twórczych. Jako szkoła potrafimy inspirować, dlatego efektem naszej pracy jest publikacja książki w języku polskim i ukraińskim "Smak życia - od kuchni regionalnych do kuchni fusion". Naszymi pomysłami pragniemy podzielić się ze wszystkimi, którzy kochają kuchnię tak samo jak my - mówią uczniowie.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 5.12.2019 13:50
czwartek, 5.12.2019 12:05
Wymarzone wesele
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Pośrednictwo EUCO
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki