komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 31 maja 2020

Anieli, Petroneli

Śmietnisko wokół… koszy na śmieci

czwartek, 21.5.2020 12:12 , komentarze: 12 , odsłony: 1477
kategorie artykułu:

Opony, części samochodowe, odpady po remontach domowych czy artykułach spożywczych to śmieci, które zamiast trafiać do odpowiednich pojemników lub Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów zlokalizowanego na terenie Żarowa, są zostawiane przez mieszkańców wokół pojemników do segregacji.

W ten sposób nie tylko nie dbamy o miejsce, w którym mieszkamy. Przypominamy, że porzucanie odpadów w miejscach do tego nie przeznaczonych jest wykroczeniem i podlega karze grzywny. Na terenie gminy umieszczane są fotopułapki, które rejestrują w miejscach newralgicznych przypadki zaśmiecania terenów gminnych.

Chociaż dostępne są specjalne kontenery do segregacji odpadów, wokół nich pojawiają się wysypiska śmieci, które nie są ani odpadami komunalnymi, ani typowo segregacyjnymi. Zdarzają się przypadki, że mieszkańcom nie chce się nawet wrzucić szkła czy plastików do środka i pozostawiają je w workach lub rzucają na ziemię. Pamiętajmy, że wystawianie jakichkolwiek odpadów pod boksy lub zestawy do zbiórki selektywnej jest niedopuszczalne. Takie działania generują dodatkowe koszty finansowe, którymi w następstwie obciążani są pozostali mieszkańcy gminy. Na terenie gminy Żarów rozstawionych jest ponad 100 gniazd, a w nich 250 kontenerów: NIEBIESKIE na papier, ZIELONE na stłuczkę szklaną oraz ŻÓŁTE na tworzywa sztuczne, metale oraz odpady wielomateriałowe. Kontenery te mają pojemność od 1,5 m3 do 2,5 m3. Każdy mieszkaniec gminy Żarów może także bezpłatnie oddać dowolną ilość odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Tutaj Żarowianie mogą zostawiać odpady komunalne, RTV, AGD, tworzywa sztuczne, zużyte opony od pojazdów osobowych, papier, tekturę, szkło i metale. Dbajmy wspólnie o czystość i estetykę naszej gminy – mówi Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Pamiętajmy także, że zgodnie z nowymi przepisami od 1 stycznia 2020r. nie ma już możliwości niesegregowania odpadów. Każdy mieszkaniec ma prowadzić zbiórkę w sposób selektywny. Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jakie śmieci wrzucać do poszczególnych kontenerów. Mieszkańcy początkiem roku otrzymali także nowe ulotki śmieciowe, w których dokładnie jest opisany cały system segregacji odpadów, jakie odpady możemy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów oraz kiedy zgłaszać zbiórkę odpadów wielkogabarytowych.

 

Wasze komentarze

Wcale się nie dziwię, koszt poszedł w górę o ponad...
czwartek, 21.05.2020 17:17 autor: DSW
Czyli dziadem jesteś.
czwartek, 21.05.2020 23:07 autor: DSW
Auto u nas jest co tydzień z tym że raz...
piątek, 22.05.2020 18:04 autor: Adam
W wioskach w Gminie Zarow również śmieci są obok koszy,...
czwartek, 21.05.2020 15:30 autor: Natalia
piątek, 29.5.2020 12:34
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
SKUP AUT