Spotkanie noworoczne i nagrody dla sportowców w Żarowie [ZDJĘCIA]

poniedziałek, 20.1.2020 17:55 2940 0

Realizują pasję i ciężko pracują, a dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu osiągają sukcesy na najważniejszych imprezach sportowych.

Podczas spotkania noworocznego, które odbyło się w piątek, 17 stycznia najlepsi sportowcy, zawodnicy, trenerzy odebrali nagrody i otrzymali odznaczenia „Sportowych Indywidualności Gminy Żarów”. Rada Sportu za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 roku nagrodziła Jolantę Kumor oraz Michała Mossonia w kategorii trener, Pawła Fajdka oraz Patryka Klimalę w kategorii zawodowiec, Małgorzatę Moczulską i Marcina Motowidło w kategorii zawodnik amator senior, Krystiana Rossę, Alicję Klimalę i Martynę Janaszek w kategorii zawodnik amator junior. Nagrodę „Zasłużony dla żarowskiego sportu” otrzymał Stanisław Tomiczek wieloletni prezes klubu sportowego „Zryw Łażany”.

Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć sportowych, jakie odnoszą sportowcy reprezentujący gminę Żarów. Wasza wiara, upór i determinacja pokazują, że można zdobywać prawdziwe szczyty. Składamy serdeczne podziękowania i życzymy kolejnych sukcesów oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium – gratulowali laureatom burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Podczas spotkania dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Tomasz Pietrzyk wręczył również nagrodę specjalną i tytuł „Przyjaciela Gminnego Centrum Kultury i Sportu”. Otrzymali ją Państwo Marta i Jacek Marczyńscy za zaangażowanie, wspieranie imprez i przedsięwzięć organizowanych przez GCKiS.

To dla nas duże wyróżnienie. Serdecznie dziękujemy. Liczę na to, że nasza współpraca dalej będzie się tak sama rozwijała – dziękowała Marta Marczyńska.

To nie były jedyne wyróżnienia, które zostały przyznane podczas spotkania noworocznego. Burmistrz Leszek Michalak wręczył także nagrodę Pani Stanisławie Biernackiej wieloletniej dyrektor Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie, która przeszła na zasłużoną emeryturę.

Przez wiele lat z wielką pasją i zaangażowaniem wykonywała Pani powierzone obowiązki dbając, aby nasza biblioteka dalej się rozwijała. Gratulujemy tak pięknego dorobku i składamy wyrazy uznania za dotychczasową pracę. Życzymy wszelkiej pomyślności, spełnienia dalszych zamierzeń i planów oraz wypoczynku na zasłużonej emeryturze – dziękował w imieniu pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie burmistrz Leszek Michalak.

Podsumowania zrealizowanych inwestycji i zadań dokonał burmistrz Leszek Michalak, a o planach na 2020 rok, również w kontekście ochrony środowiska i ekologii w gminie Żarów mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora. Czas uczestnikom spotkania umilał chór Cantate Domino pod przewodnictwem Pani Jolanty Papińskiej.

NAGRODZENI SPORTOWCY:

JOLANTA KUMOR

To ona wypatrzyła i namówiła naszego mistrza świata w rzucie młotem do tej właśnie dyscypliny sportowej. Była pierwszą trenerką Pawła Fajdka, poznała się na Jego talencie i zainspirowała go do wyczynowego uprawiania sportu. W tym roku podczas uroczystej gali plebiscytu „Przeglądu Sportowego” została wyróżniona i nagrodzona statuetką dla najlepszego trenera 2019 roku. To dzięki niej Paweł Fajdek został czterokrotnym mistrzem świata.

MICHAŁ MOSSOŃ

Żarowski lekkoatleta, który karierę rozpoczynał już w wieku szkolnym. Na co dzień trenuje w klubie Start Wrocław. Dziś jako trener kadry narodowej osób niepełnosprawnych w dziedzinie lekkoatletyki stoi za sukcesami swoich zawodników. Lekkoatleci pod jego opieką dostarczyli nam w minionym roku wiele radości. Ich udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dubaju w 2019 roku zakończył się zdobyciem wielu medali. Jego podopieczna Lucyna Kornobyś została wybrana sportowcem bez barier 2019 roku, a statuetka została wręczona na uroczystej gali plebiscytu Przeglądu Sportowego.

PAWEŁ FAJDEK

Swoją przygodę ze sportem zaczynał w Uczniowskim Klubie Sportowym Zielony Dąb Żarów. W 2019 roku Paweł Fajdek po raz czwarty z rzędu został mistrzem świata w rzucie młotem w katarskim Doha. Wychowanek ULKS Zielony Dąb Żarów stał się już legendą w swojej konkurencji. Został także uznany trzecim najlepszym sportowcem 2019 roku w Polsce, a nagrodę odbierał na uroczystej gali plebiscytu „Przeglądu Sportowego”.

PATRYK KLIMALA

To piłkarz, który ma za sobą wspaniałą jesień na boiskach polskiej ekstraklasy. Nominowany w klasyfikacji najzdolniejszego młodzieżowca "Przeglądu Sportowego". Zanim do tego doszło przeszedł długą drogę, pełną wyrzeczeń, kontuzji i ciężkiej pracy. Dziś spełnia marzenia, które zaczął mieć jeszcze jako młody piłkarz KS "Zjednoczonych" Żarów. Jego wrodzony talent, upór i wielka wola walki sprawiły, że ma za sobą bramkowe występy w najważniejszym ze sportowych trykotów w koszulce reprezentanta Polski. Chętnie, jak to się mówi, dzieli się „sobą” podczas akcji charytatywnych. Jest wspaniałym przykładem dla najmłodszych pokoleń żarowskiego sportu. Do tej pory Patryk Klimala był napastnikiem Jagielloni Białystok, ale kilka dni temu oficjalnie został zawodnikiem Celtiku Glasgow. Młodzieżowy reprezentant podpisał kontrakt z klubem Celtic Glasgow.

MAŁGORZATA MOCZULSKA

Jest utalentowaną biegaczką, która w minionym roku została Mistrzynią Polski w Biegach Ultra, wygrała kilka górskich maratonów (m.in.: Ślężański Maraton Górski czy Legendarna Sudecka Setka) i została najszybszą zawodniczką Aglomeracji Wałbrzyskiej podczas Toyota Półmaratonu w Wałbrzychu. To nie jedyne ogromne sukcesy. Zwyciężyła także w Mistrzostwach Powiatu Świdnickiego rozgrywanych w ramach RST Półmaratonu Świdnickiego, stała na podium w kategorii wiekowej w warszawskim Orlen Maratonie, który ukończyła w czasie 3.09.11 oraz Półmaratonie w Barcelonie, gdzie pobiegła osiągając czas 1.29.10. Bieganie sprawia jej niesamowitą radość.

MARCIN MOTOWIDŁO

Zdobywca tytułu Korony Maratonów Polskich. Aby uzyskać taki tytuł należało ukończyć pięć maratonów: Cracovia Maraton, Maraton Dębno, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznański. Pięć królewskich dystansów Żarowianin postanowił pokonać w rok. To nie jedyny sukces, który odniósł młody zawodnik z Żarowa. Brał także udział w maratonie w Holandii oraz półmaratonie w Szczecinie, jest również uczestnikiem IROMAN Gdynia. Bieganie to jego pasja, której bezgranicznie się poświęca.

KRYSTIAN ROSSA

Zawodnik klubu sportowego Kickboxing Fighter Żarów. Młody, zdolny i utalentowany. Rok 2019 przyniósł młodemu zawodnikowi kolejne sukcesy. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć: zdobycie tytułu Mistrza Polski w Kickboxingu, Mistrza Świata w Kickboxingu oraz Mistrza Polski Południowej w Taekwondo. Trenuje pod opieką swojego trenera pana Norberta Rossa, który jest jednocześnie jego tatą. Swoją przygodę ze sportem, z judo rozpoczynał już w przedszkolu. Dziś poświęca tej pasji każdą wolną chwilę, odnosząc olbrzymie sukcesy.

ALICJA KLIMALA

Uzdolniona, młoda zawodniczka, która swoje umiejętności sportowe rozwija w kategorii boks. Na co dzień trenuje w barwach klubu Respect Świdnica. W minionym roku zaliczyła bardzo udany debiut, zostając Wicemistrzynią Dolnego Śląska w boksie. Wygrała także walkę w Bitwie o Dzierżoniów, zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim, który rozgrywany był w Świdnicy oraz uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki w turnieju w Lwówku Śląskim.

MARTYNA JANASZEK

Zawodniczka klubu AKS Strzegom, która każdego roku, dzięki zwycięstwom w turniejach i zawodach, dostarczała nam wielu pozytywnych wrażeń i emocji. W minionym roku Żarowianka osiągnęła kolejne sukcesy. Do najważniejszych należy wymienić: I miejsca zdobyte na VI Memoriale Pawła Pytlińskiego w Krakowie, IX Otwartych Mistrzostwach Jasła, Super Lidze Judo w Jordanowie Śląskim, Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików w Judo w Suchym Lesie, Super Lidze w Świdnicy, International Judo Solanin Cup w Nowej Soli, III Turnieju Przyszłych Olimpijczyków w Judo w Kątach Wrocławskich oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Judo w Poznaniu. Drugie miejsce zawodniczka zdobyła na III Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Bytomia, a trzecie miejsce na podium wywalczyła podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Jastrzębiu Zdroju.

STANISŁAW TOMICZEK

Sport to jedna z dróg rozwoju i samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać i rozwijać, potrzebni są ludzie dobrej woli. Pan Stanisław był wieloletnim prezesem klubu sportowego „Zryw Łażany”, pełnił tę funkcję od 1984 roku. Od 1972 roku był aktywnym zawodnikiem klubu w Łażanach, zawsze pomocny i służący dobrą radą. Piłkarze z klubu zawsze mogli realizować swoje pasje i sportowe zainteresowania. Z wielkim zaangażowaniem działa także na rzecz mieszkańców wsi, pomagając przy realizacji różnych przedsięwzięć. Dziś jest honorowym prezesem klubu sportowego „Zryw Łażany”.