komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Sprzątamy Park Miejski w Żarowie

poniedziałek, 25.5.2020 08:59 , komentarze: 0 , odsłony: 267
kategorie artykułu:

Fundacja Inicjatywa B w ramach projektu PARK51 zaprasza mieszkańców Żarowa do uczestnictwa w akcji społecznej pt. „Tylko liście mogą leżeć w parku”. 

Fundacja Inicjatywa B w ramach projektu #PARK51, zaprasza chętnych mieszkańców Gminy Żarów do uczestnictwa w akcji społecznej pt. „Tylko liście mogą leżeć w parku”. Wspólnie posprzątamy przestrzeń zabytkowego parku, który jest zielonymi płucami miasta, miejscem rekreacji wielu mieszkańców gminy oraz punktem turystycznym na mapie Dolnego Śląska. 

– Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa postaramy się pozbierać wszystkie puszki, butelki, kapsle, papierki oraz inne śmieci, które znajdują się pod ławkami, obok pojemników na odpady oraz w części zalesionej – tłumaczy Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.

Jak czytamy na stronie organizatora akcji, kondycja żarowskiego Parku miejskiego jest zła, dlatego też kolejny etap projektu PARK51 wpłynie na poprawę estetyki żarowskiego parku, w którym poza 51 gatunkami drzew zalega mnóstwo śmieci.

W żarowskim parku na bardzo małej przestrzeni znajduje się mnóstwo ławek i koszy na śmieci, pomimo dostępności śmietników na wyciągnięcie ręki, przebywający tam mieszkańcy zostawiają pozostałości po skonsumowanych produktach w miejscu ich spożycia. Takiego zachowania nie można usprawiedliwiać jednak jest to dobry moment aby powiedzieć o stanie śmietników parkowych. Kubły, które licznie znajdują się w parku często nie mają dna, dlatego też po wyrzuceniu czegokolwiek do pojemnika, śmieci wylatują na trawę. – zaznacza Tomasz Nycz, organizator akcji.  

Do akcji włączył się Urząd Miejski w Żarowie, który zadeklarował przekazanie rękawiczek oraz worków na śmieci, jednak to w naszych rękach zależy powodzenie projektu, dlatego zabierz ze sobą maseczkę ochronną lub przyłbicę i przyjdź do parku 6 czerwca, aby pomóc nam oczyścić Park miejski w Żarowie z ludzkiej głupoty – apelują organizatorzy. 

Worki na śmieci, po akcji społecznej zostaną zabrane przez firmę sprzątającą, a następnie wywiezione w miejsce składowania odpadów. 

Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19, zapraszamy 15 chętnych osób, które zachowując dystans społeczny pomogą posprzątać Park miejski w Żarowie wg określonego planu!

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku oraz numeru telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia terminu wydarzeń ze względu na niewystarczającą ilość zapisanych osób. 

W przypadku osób małoletnich wymagana jest zgodna od rodziców/opiekunów prawnych. Zgodę można pobrać z: http://inicjatywab.pl/o-fundacji/ („Zgoda dla dzieci”). 

Miejsce: Park miejski w Żarowie
Adres: ul. Zamkowa, 58-130 Żarów
Data: 6 czerwca 2020
Czas: 16:00-19:00 

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partner: Urząd Miejski w Żarowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku/ oraz http://inicjatywab.pl/park-51/

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
czwartek, 9.7.2020 11:54
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec