komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

Starosta wstrzymał decyzję dot. budowy masztu sieci 5G

czwartek, 23.5.2019 11:54 , komentarze: 5 , odsłony: 1383
kategorie artykułu:

Wracamy do tematu budowy masztu telefonii komórkowej, który miał zostać postawiony w Lutomi Górnej, tuż przy wjeździe do wsi. Starosta świdnicki wstrzymał wykonanie wydanej pod koniec października decyzji.

Przypomnijmy:

W przypadku tej miejscowości lutomianie o budowie masztu dowiedzieli się w chwili gdy na prywatną działkę wjechał ciężki sprzęt a robotnicy zaczęli wykonywać prace. Byli zdenerwowani tym, że nikt z gminy nie powiadomił ich o inwestycji. Zszokowana była także wójt Teresa Mazurek, która o budowie masztu dowiedziała się od lokalnej społeczności. Jak się okazuje maszty telefonii komórkowej mogą być przez operatorów stawiane gdziekolwiek - wynika z przyjętej przez posłów megaustawy. Oznacza to w praktyce mniej więcej tyle, że ani gmina ani starostwo nie mają w zasadzie żadnych narzędzi by taką inwestycję wstrzymać (jeśli dokumentacja nie budzi wątpliwości).

Tymczasem 8 maja tego roku starosta świdnicki wznowił postępowanie i wstrzymał wydaną przez siebie decyzję.

- Prowadzone postępowanie wznowieniowe może wskazywać na prawdopodobieństwo uchylenia dotychczasowej decyzji o pozwoleniu na budowę, organ działając na podstawie art.152 cytowanej ustawy orzekł jak na wstępie - czytamy w postanowieniu.

Jak tłumaczy rzecznik starostwa wznowienie postępowania ma na celu sprawdzenie czy osoby o to wnoszące są stronami w tej sprawie.

Do tematu będziemy wracać.

 

 

Wasze komentarze

A w Marcinowicach po cichu i już nowy maszt stoi...
piątek, 24.05.2019 22:11 autor: adria
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Mati Autogaz