komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 25 kwietnia 2019

Marka, Jaroslawa

Strzegom będzie w końcu miał obwodnicę?

wtorek, 12.2.2019 09:09 , komentarze: 3 , odsłony: 3622
kategorie artykułu:

15 tysięcy samochodów na dobę przejeżdża codziennie ulicami Legnicką, al. Wojska Polskiego oraz Kasztelańską w kierunku Jawora przez Strzegom. Może być ich znacznie więcej. Zabiegi o wybudowanie przez DSDiK obwodnicy trwają od lat. Wreszcie pojawiło się światełko w tunelu.

Obwodnica miasta miałaby powstać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 374 i drogi krajowej nr 5. Zadanie to od 14 lat przewija się w dokumentach planistycznych województwa, ale do tej chwili bez żadnego efektu. Jak podkreślali w 2017 roku mieszkańcy, którzy wystosowali petycję m.in. do DSDiK, budowa obwodnicy jest ważna nie tylko ze względu na samych mieszkańców, ale przede wszystkim na rozwój sieci transportowej z kierunku południowego (Kłodzko) na północ (węzeł S3 w Jaworze).

Wreszcie pod koniec stycznia tego roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozpisała przetarg na wyłonienie wykonawcy opracowania analizy techniczno-ekonomicznej budowy obwodnicy Strzegomia w ciągu dróg wojewódzkich. Termin składania ofert mija 12 lutego. Prace mają zakończyć się 30 lipca 2019 roku.

- Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu realizuje obecnie procedurę przetargową na opracowanie analizy techniczno-ekonomicznej dla zadania "Budowa obwodnic Bielawy, Dzierżoniowa i Strzegomia w ciągu dróg wojewódzkich". Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważna jest realizacja tego przedsięwzięcia i jak duże są oczekiwania mieszkańców z nią związane, dlatego mam nadzieję, że wreszcie znajdzie ona swój szczęśliwy finał - mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Przebieg korytarza obwodnicy Strzegomia

 

Wasze komentarze


wczoraj, 10 godz temu
sobota, 20.4.2019 11:45
10
sobota, 20.4.2019 08:00
3
piątek, 19.4.2019 11:53
186
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech