komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Studium Korytarzowe wraz z Analizą Techniczno-Ekonomiczno-Logistyczną rozbudowy/budowy A4 Wrocław – Krzyżowa i Studium Korytarzowe S5 Sobótka – Bolków

czwartek, 9.7.2020 18:22 , komentarze: 10 , odsłony: 2121
kategorie artykułu:

W czwartek, 9 lipca br. odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano prace nad Studium Korytarzowym wraz z Analizą Techniczno-Ekonomiczno-Logistyczną rozbudowy/budowy A4 Wrocław – Krzyżowa i Studium Korytarzowego S5 Sobótka – Bolków.

Ze względów epidemiologicznych spotkanie, w którym udział wzięło ponad 150 osób, odbyło się za pośrednictwem internetowej platformy MS Teams.

Burmistrz Leszek Michalak zaprosił do udziału w debacie przedstawicieli wsi Mikoszowa, Łażany i Kalno, a w spotkaniu uczestniczyli również Zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projektanci zaprezentowali analizę dziewięciu wersji przebiegu korytarzy drogowych nowego przebiegu autostrady A4 i drogi szybkiego ruchu S5, a następnie zarekomendowali do dalszych prac cztery wersje: III, IV, V i VI.

Zaprezentowane wersje to efekt analizy zgłaszanych przez mieszkańców i samorządy uwag do zaprezentowanego w marcu pierwszego studium korytarzowego. W wyniku analizy zgłoszonych uwag i protestów projektanci zrezygnowali z części rozwiązań, w tym tej wersji przebiegu drogi S5 w bezpośrednim sąsiedztwie wsi Kalno. Jednakże na pytanie burmistrza Michalaka, czy to oznacza, że ten przebieg nie będzie już brany pod uwagę, przedstawiciel projektantów stwierdził, że w dalszych pracach projektowych odrzucone przebiegi mogą być ponownie wzięte pod uwagę.

Wersja III i V przewiduje przebieg drogi S5 w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej, niedawno wybudowanej, drogi powiatowej 3396D (obwodnica Żarowa), która przebiega przez teren gminy Żarów: pomiędzy Mikoszową i Łażanami oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Mielęcina, gdzie ma być usytuowany węzeł łączący projektowaną drogę S5 i istniejącą drogę krajową nr 5.

W trakcie dyskusji burmistrz Leszek Michalak zaproponował, aby w tej wersji korytarza drogowego zamiast budowy nowej drogi wykorzystać istniejącą drogę powiatową 3396D dobudowując brakujące dwa pasy jezdni.

W trakcie dyskusji zwrócono również uwagę na fakt, że przedstawione projekty nie rozwiązują problemu Świdnicy, stąd też zaproponowano aby projektanci przygotowali koncepcję obejmującą poprowadzenie korytarza drogowego na południe od Świdnicy - zgodnie z wcześniejszymi planami budowy południowej obwodnicy Świdnicy. W tym kontekście burmistrz Leszek Michalak zaapelował o poprowadzenie korytarza drogowego najbardziej na południe.

 

Wasze komentarze

Widzę ,że "ewa' wie co się w przyszłosci zdarzy więc...
piątek, 10.07.2020 19:58 autor: Wacek
haha
czwartek, 09.07.2020 22:53 autor:
w punkt !!!!
czwartek, 09.07.2020 22:45 autor:
w punkt !!!
czwartek, 09.07.2020 22:46 autor:
100% prawda
piątek, 10.07.2020 07:49 autor: Garownik
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia