Sukces UKS Taekwon-do Gryf

poniedziałek, 25.11.2019 10:23 2122 0

Sporym sukcesem zakończył się start zawodników UKS Taekwon-do Gryf w International Taekwon-do Polish Open Cup w Opolu.

Na starcie opolskiej imprezy zameldowało się blisko 700 zawodników z Polski, Czech, Mołdawii, Białorusi i Ukrainy. Zawody były rozgrywane w kategorii dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów w konkurencjach walk soft stick, semi i lightcontact oraz w konkurencjach sprawnościowych układów formalnych, technik specjalnych i technik szybkościowych. Świdniczanie najwięcej punktowanych miejsc zdobyli w konkurencji walk.

Jako pierwszy na podium stanął Karol Kudela, który po trzech pewnie wygranych pojedynkach w walkach semicontact dzieci zajął pierwsze miejsce.

Następne dwa złote medale w konkurencji walk semicontact tym razem w kat. młodzików zdobył po 5 wygranych Maciej Dobrowolski i po 4 wygranych Emilka Rossolińska. Walki Emilki i Maćka były trudne i bardzo wyrównane, a o wygranych zadecydowały nie tylko umiejętności techniczne ale w sporej mierze opanowanie i odporność na stres. W semi młodzików srebrny medal zdobył też Aleksander Żurawski, któremu po trzech wygranych w finalnym pojedynku zabrakło raczej dobrego sędziowania niż umiejętności, a Antoni Chmielewski w semi po dwóch zwycięstwach na podium zaliczył brązowy medal. Po 3 wygranych srebrem w semi może pochwalić się też Marcel Zieliński, który dopiero debiutował na większej imprezie ale dzięki ogromnej waleczności dopiero w finale uległ dużo bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. W walkach semi i light contact dwa srebrne medale zdobyła juniorka Karolina Malinowska, która dopiero w finalnych pojedynkach nieznacznie uległa swoim przeciwniczkom. Karolina do swojej kolekcji dołożyła jeszcze jedno srebro w konkurencji układów formalnych +2 cup. W układach formalnych srebrny medal zdobyła również Maja Szczepanik w kat. -6 kup młodzików, a Maciej Dobrowolski w kat. + 6 kup młodzików okazał się już nie pierwszy raz bezkonkurencyjny zdobywając pewnie złoto. Ostatnie złoto dla świdnickiego UKSu wyskakał w konkurencji technik specjalnych Aleksander Żurawski . Kierownikiem ekipy był trener Waldemar Zdebski natomiast w gronie sędziowskim zawodów z naszego Klubu znaleźli się Jerzy Brzostowski i Miłosz Parużyński.

Opolskie zawody to nie jedyny start w ostatnim czasie naszych zawodników. Trzy tygodnie temu nasi zawodnicy rywalizowali w Świdnicy na już drugiej edycji Mistrzostw Polski Południowej Taekwon-do Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do, którego gospodarzem już po raz drugi był UKS Taekwon-do Gryf. W pierwszej edycji w zawodach wystartowało 148 zawodników z 7 Klubów, w tym roku na starcie mieliśmy 246 zawodników z 10 Klubów. Natomiast początkiem października czwórka naszych zawodników wzięła udział w Mistrzostwach Świata Kickboxingu WKA rozgrywanych też w Świdnicy. Podczas tych zawodów najlepiej spisał się Maciej Dobrowolski zdobywając tytuł Mistrza Świata w semicontact młodzików, w finałowej walce pokonując przeciwnika z Ukrainy wynikiem 8:0. Tomasz Paździora i Hubert Jasinowski w formule semicontact walki zakończyli na drugich miejscach. Karolina Malinowska natomiast zdobyła srebro w light contact.