komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Świąteczne dekoracje w mieście

poniedziałek, 30.11.2020 14:14 , komentarze: 0 , odsłony: 896
kategorie artykułu:

W tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Jednak świąteczne oświetlenie rozbłyśnie już 6 grudnia, czyli w Dniu Świętego Mikołaja. 

Na słupach zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób. Wzorem lat ubiegłych umieszczono je w różnych częściach miasta, m.in. przy ulicach: Bolesława Chrobrego, Henryka Pobożnego, Wałbrzyskiej, czy też Westerplatte. Osiemnaście przywieszek pojawi się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej. 

- Miasto rozbłyśnie tysiącami świątecznych światełek. Choć tak przywołać chcemy nastrój Bożego Narodzenia. Mają rozświetlać nam ten szczególny, choć trudny i smutny nieco w tym roku czas – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska

Udekorowane zostaną fontanny na skwerze przy ul. Wałowej i na placu św. Małgorzaty. Decyzją konserwatora zabytków, fontanny świetlne w Rynku nie mogą zostać zamontowane, dlatego też pojawią się one w innych lokalizacjach miasta. Rozbłysną w Ogrodzie Różanym, na skwerze Kaczyńskiego, przy al. Niepodległości i na małej fontannie przy pl. św. Małgorzaty. Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie.  

Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowane będą również choinki rosnące na placu Grunwaldzkim  oraz przy ul. Jagiellońskiej. 

Koszt napraw bieżących, przeglądu i eksploatacji oraz powieszenia świątecznego oświetlenia to 50 tys. zł. 

Świąteczne dekoracje pojawiają się już w witrynach sklepowych, na balkonach i przed domami. Przypominamy, że tradycyjnie te najpiękniejsze zostaną nagrodzone w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom oraz balkon.  

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
wtorek, 19.1.2021 08:48
poniedziałek, 18.1.2021 13:49
poniedziałek, 18.1.2021 11:41
1
niedziela, 17.1.2021 10:58
piątek, 15.1.2021 08:53
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz