komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 30 września 2020

Wery, Honoriusza

Świdniccy muzycy na półmetku nagrań - wkrótce koncerty

piątek, 6.12.2019 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1541
kategorie artykułu:

Zespół Toxide zakończył tegoroczne nagrania świdnickich muzyków w ramach projektu “setka w teatrze”. Do tej pory aż 12 zespołów pojawiło się na deskach sali teatralnej ŚOK, prezentując m.in. blues, funk, rock i metal. 


Projekt rozpoczęty w 2018 roku ma na celu rejestrację lokalnych zespołów muzycznych w formie wideo, audio i foto. Nazwa projektu nawiązuje do miejsca, w którym realizowane są wszystkie nagrania, czyli do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Nagrania tworzone są metodą zwaną potocznie "na setkę", polegającą na nagrywaniu całego zespołu w tym samym pomieszczeniu jednocześnie. Obecnie o wiele powszechniejsze jest nagrywanie osobno każdego instrumentu i wokalu i komputerowe łączenie ich przez realizatora w całość. Wojciech Waglewski z Voo Voo w jednym z wywiadów mówił „choć w środowisku muzyków od dawna panuje przekonanie, że nagrywanie płyt "na setkę" (…) ma w sobie nieuchwytny klimat i energię, to mało kto decyduje się na ten krok. "Setka", dawniej jedyna metoda nagrywania, wymaga od muzyków zgrania. Błąd jednego z nich niweczy trud całego zespołu.”


W edycji 2020 wzięły do tej pory udział zespoły:

- Toxide [hard rock]

- Ślad [blues]

- Srednusza [etno/folk]

- Bluefaces [cold wave] 

- Luna Park [pop/funk] 

W styczniu planowane są nagrania kolejnych 4.


W poprzedniej edycji zostały nagrane grupy Mindless [grunge], Disorder [death metal], Dead Again [metal], Collision [death metal], Iluminator [funk], The Shapeless One [hard rock], Toxide [hard rock], Plethora[metal], Johnny Trzy Palce [alt-country].

Efekty ich pracy można zobaczyć i usłyszeć na stronie http://sok.com.pl/setka/ a większość z zaangażowanych zespołów wystąpi zimą i wiosną 2020 roku na deskach Klubu Bolko podczas 5 koncertów.

Aktualne informacje o świdnickiej scenie muzycznej i nadchodzących koncertach pojawiają się na stronie facebook Świdnickiego Przeglądu Muzycznegohttp://www.facebook.com/TruskawkaFest/. Organizatorem projektu jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Foto: Łukasz Moskal 

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 09:10
piątek, 11.9.2020 13:33
czwartek, 10.9.2020 13:49
piątek, 28.8.2020 11:20
środa, 26.8.2020 13:13
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec