komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 19 listopada 2019

Seweryny, Maksyma

Świdnicki Ekonomik wrócił z Malty

środa, 19.6.2019 12:18 , komentarze: 0 , odsłony: 512
kategorie artykułu:

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy wróciła z 4-tygodniowego stażu, który uczestnicy odbywali w maltańskich przedsiębiorstwach: Valyou Pendergardens, NSTS, First Brigde, Ving, VJ Salmone,  MSNC, Mediterra, Lily Agius Gallery,The MACC and Lux-it , w ramach realizacji projektu pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 3” nr 2018-1-PL01-KA102-049365 finansowanego z funduszy Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pobyt i staże na Malcie zorganizowała organizacja pośrednicząca Improve Away, a koordynatorami grupy byli przesympatyczni Alberto i Ruth.

Staż obejmował również poznawanie kultury, tradycji czy zwyczajów maltańczyków. Uczniowie zwiedzili m.in. Vallettę i Mdinę tj. obecną i dawną stolicę Malty, wyspę Gozo i Comino z jej  największą atrakcją turystyczną Blue Lagune, najpiękniejsze na Malcie plaże m. in. Golden Bay i Ghajn Tuffieha oraz największy otwarty targ rybny będący symbolem Malty w Marsaxlokk.

Pobyt na Malcie zakończył się uroczystą kolacją w Restauracji Papparazzi Club House, podczas której  stażystom zostały wręczone certyfikaty ukończenia stażu.

Z żalem uczestnicy projektu  opuszczali piękną Maltę. Jak sami stażyści mówią „ wracamy do Polski z nowymi umiejętnościami i perspektywami na przyszłość oraz z planami powrotu tu za jakiś czas. Może już na wakacjach?”

Kolejnym etapem projektu jest zorganizowanie konferencji podsumowującej we wrześniu 2019, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

Wasze komentarze

Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica