komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Sześć jednostek OSP otrzymało ponad 141.000 zł na wymianę sprzętu

środa, 8.7.2020 10:26 , komentarze: 3 , odsłony: 707
kategorie artykułu:

Ponad 6 mln złotych zostanie przeznaczonych na zapobieganie ekologicznym skażeniom dla dolnośląskich OSP, w tym blisko 1,7 mln zł dla subregionu wałbrzyskiego. Na liście organizacji, które otrzymają dofinansowanie jest 6 ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Świdnica.

7 lipca przedstawiciele jednostek z ochotniczych straży pożarnych z terenu byłego województwa wałbrzyskiego odebrali promesy na zakup sprzętu i wyposażenie jednostek w ramach II edycji programu pn. „Mały Strażak”. Wielkość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o jakie mogły się ubiegać jednostki wynosiła do 70 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Z przyznanego wsparcia na łączną kwotę ponad 141 tys. złotych skorzystają: OSP Witoszów, OSP Burkatów, OSP Bystrzyca, OSP Gogołów, OSP Mokrzeszów i OSP Grodziszcze.

Działalność ochotniczych straży pożarnych ma bardzo ważne znaczenie szczególnie na terenach wiejskich. To właśnie strażacy ochotnicy są pierwszymi służbami ratunkowymi na miejscu zdarzenia. Ich praca jest dobrze oceniana przez naszych mieszkańców, czego dowodem jest wzrost liczby strażaków w szeregach gminnych jednostek OSP. Dzięki otrzymanemu wsparciu i wymianie zużytego sprzętu na nowy strażacy z OSP będą bezpieczni ale i skuteczni w swojej pracy – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Łączne dofinansowanie dla 6 jednostek OSP w gminie Świdnica wyniesie 141,5 tys. zł., a wkład własny szacowany jest na poziomie 42,5 tys. zł.

 

Wasze komentarze

I znowu pieniążki od rządu PiS, ale jak co do...
czwartek, 09.07.2020 10:08 autor:
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele