komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Szokujące słowa posłanki Pawłowicz: "Jakub A. kandydatem opozycji na prezydenta"

piątek, 21.6.2019 18:31 , komentarze: 26 , odsłony: 14710
kategorie artykułu:

Posłanka Krystyna Pawłowicz znana jest ze swoich  kontrowersyjnych wypowiedzi, które zamieszcza na twitterze. Teraz postanowiła zabrać głos ws. zatrzymania Jakuba A., podejrzewanego o brutalne morderstwo 10-letniej dziewczynki.

Panie Rzeczniku Bodnar, wygląda na to że męczennik „konstytucyjny” Jakub A. będzie kandydatem opozycji na urząd prezydenta RP” - stwierdziła Krystyna Pawłowicz.

Komentarz ten jest pokłosiem opublikowanego oświadczenia Rzecznika Praw Obywatelskich, które wskazywało na nieprawidłowości przy zatrzymaniu 22-letniego Jakuba A. 

Pełen tekst publikowaliśmy tutaj: KLIKNIJ

- Nie wierzę, to zapewne fake. Rzecznik Praw Obywatelskich powinien mieć na uwadze prawa rodziny okrutnie zamordowanej dziewczynki i poczucie bezpieczeństwa ludzi - oświadczył z kolei rzecznik policji insp. Mariusz Ciarka.

Po tym na Adama Bodnara wylała się fala nienawiści. Także nasi Czytelnicy byli zszokowani stanowiskiem RPO. 

To wstyd, że rzecznik staje w obronie biednego zatrzymanego, tak źle traktowanego. On się przyznał do zabójstwa dziecka. Gdzie poszanowanie dziecka i jego rodziny. Ciekawe co mówiłby gdyby taka tragedia była w jego rodzinie. Czy mówiłby o poszanowaniu dla bandziora - napisał internauta pod naszym tekstem.

- Jestem od tego, żeby w trudnych sytuacjach upominać się o przestrzeganie podstawowych praw proceduralnych - tłumaczył w rozmowie Bodnar dodając jednocześnie, że RPO nie może kierować się emocjami społecznymi.

Tymczasem Helsińska Fundacja Praw Człowieka również podjęła interwencję wobec zatrzymania 22-latka i wysłała do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy pismo nt. prawa do obrony Jakuba A. 

Przypomnijmy.

W ubiegły czwartek ok.godz. 14 o zaginięciu 10-letniej córki poinformowała zaniepokojona matka dziewczynki Agnieszka D. W poszukiwania Kristiny włączyła się policja, mieszkańcy Mrowin, strażacy. Ok.godz. 17.45 w okolicy Pożarzyska przypadkowi spacerowicze ujawnili zwłoki dziecka. Rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie sprawcy. Ten został zatrzymany w niedzielę popołudniu. Okazał się nim 22-letni Jakub A., mieszkaniec Wrocławia, który był z rodziną ofiary spokrewniony. Także w niedzielę został doprowadzony do prokuratury gdzie składał zeznania i przyznał się do morderstwa dziewczynki. W poniedziałek prokuratura postawiła Jakubowi A., zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a we wtorek kolejny zarzut dot. podżegania innej osoby do popełniania przestępstwa. 22-latek zbrodnie miał starannie zaplanować już w maju. Prokuratura zdementowała także informacje podawane przez policję, że mężczyzna od samego początku był w kręgu ich zainteresowania. Przełom nastąpił w sobotę, gdy do organów ścigania zgłosiła się osoba, którą miał namawiać do współuczestnictwa w zbrodni. 18 czerwca sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Przeprowadzona zostania także obserwacja psychiatryczna. Tego samego dnia 22-latek został przewieziono do zakładu karnego o podwyższonym rygorze, gdzie przebywa w jednoosobowej, monitorowanej celi.

W sobotę na cmentarzu komunalnym w Żarowie odbędzie się pogrzeb Kristiny.

 

Wasze komentarze

Moim subiektywnym zdaniem ekipa policyjna...
sobota, 22.06.2019 14:39 autor:
Rodzinka dziala laduja kase w bandyte bydlaka
piątek, 21.06.2019 23:01 autor: mj
Wniosek 1. Akcja T4 miała za mały zasięg.
sobota, 22.06.2019 02:02 autor: Jk
Powinni łac go jeszcze pala
sobota, 22.06.2019 06:34 autor: Dudek
Wygląda na to iż Pani...
piątek, 21.06.2019 20:42 autor:
Pawłowicz to zwykłe "byle kto"
piątek, 21.06.2019 21:43 autor:
Tępy h..
piątek, 21.06.2019 22:25 autor:
piątek, 3.7.2020 08:51
73
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia