komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Teren przy żarowskim Orliku systematycznie kontrolowany

wtorek, 1.12.2020 13:53 , komentarze: 0 , odsłony: 775
kategorie artykułu:

Przypomnijmy, że na prośbę mieszkańców żarowskiego Osiedla, burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora podjęli decyzję, aby teren przy żarowskim Orliku intensywnie patrolowali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie.

Decyzję tę poparli także radni Rady Miejskiej na obradującej wówczas  Komisji ds. Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego. Młodzież przebywająca w tym miejscu często zakłócała ciszę nocną, pozostawiane były również potłuczone szkła, porozrzucane butelki i wiele innych śmieci.

Zapytaliśmy komendant KP w Żarowie Katarzynę Wilk, czy działania przyniosły jakieś rezultaty?

Zgłoszenia dotyczące zakłócania porządku w rejonie boiska Orlik traktowane są, nie jako działanie incydentalne, tylko jako zjawisko występujące na danym terenie i były oraz w dalszym ciągu będą  nadzorowane, dopóki nie zostaną wyeliminowane. Nadmienić należy, iż podczas prowadzonych działań zaangażowane były nie tylko siły i środki ze stanu KP Żarów, ale także funkcjonariusze z KPP w Świdnicy i jednostek terenowych. Pięciokrotnie przeprowadzone były działania powiatowe ukierunkowane na przywrócenie ładu i porządku w miejscu zagrożonym. W trakcie pełnienia służby funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie bezpieczeństwa na terenie osiedla i przyległych ulic oraz placów zabaw zdefiniowanych jako niebezpieczne, na osoby popełniające wykroczenia dot. używania słów wulgarnych, niszczenia przedmiotów użyteczności publicznej np. ławek, oświetlenia, zaśmiecanie miejsc publicznych, zakłócenie ciszy nocnej oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Ponadto, legitymowali osoby podejrzewane o dokonanie przestępstw lub wykroczeń , a także podejmowali interwencje. W stosunku do sprawców wykroczeń stosowane były zarówno środki oddziaływania wychowawczego polegające na pouczeniu, jak również przeprowadzone zostały postępowania mandatowe. Łącznie w działaniach uczestniczyło 56 funkcjonariuszy, wylegitymowano 78 osób, nałożono 9 mandatów karnych, zastosowano środki oddziaływania wychowawczego (pouczenia) w stosunku do 12 osób oraz kilkakrotnie zwrócono uwagę i przeprowadzono rozmowy pouczające – wyjaśnia szczegółowo komendant Komisariatu Policji w Żarowie Katarzyna Wilk.

Ponadto, jak podaje komendant policji, od dnia 1.08.2020r. do 31.01.2021r. Starszy Dzielnicowy asp. Wojciech Plizga rozpoczął nowy Plan Priorytetowy, który swoją tematyką obejmuje czynności związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym tj. na terenie przyległym do boiska Orlik w Żarowie przy ul. Piastowskiej, zakłócania ładu i porządku publicznego oraz zaśmiecania.

W związku z szeregiem przeprowadzonych działań w miejscu zagrożonym zauważono znaczną poprawę ładu i porządku w okolicach boiska Orlik, ograniczono zjawisko gromadzenia się osób nieletnich oraz zakłócania ciszy i spoczynku nocnego.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
wtorek, 19.1.2021 08:48
poniedziałek, 18.1.2021 13:49
poniedziałek, 18.1.2021 11:41
1
niedziela, 17.1.2021 10:58
piątek, 15.1.2021 08:53
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD